Jdi na obsah Jdi na menu
 


navody

21. 12. 2007

Fable: The Lost Chapters

Průvodcem světa Fable obsahuje:

 • Úvod - mini rady ke hře
 • Návod - kompletní popis misi + vedlejší úkoly
 • Dodatek
  1. kompletní výpis Démonických brán, návod na jejich otevření, předměty uvnitř atd..
  2. stříbrné klíče - jejich pozice se obrázky
  3. stříbrné truhly - pozice a předměty uvnitř
  4. rozsáhlé questy - Hidden Booty Hunt, Collect the Hero Dolls a Book Collection.

0) Úvod

V této hře se stanete buď dobrým, nebo zlým, to vše záleží na vás. Pokud se přidáte na temnou stranu, tak čase vám narostou parůžky a jste postrach pro okolí. Jinak se z vás stane svatý, který dostane svatozář a kam jde, tam ho lidí uctívají.

Zkušenosti

Ve hře najdeme 4 druhy zkušeností, zelenou, červenou, žlutou a modrou. Zelenou získáte ze zabitých monster, což jsou malé zelené kuličky. Červená je za boj, ty se nesbírají jako zelené, ale stačí mlátit do nepřátel, žlutá je za používání luku a obchodování a modrá je magie, stačí kouzlit na nepřátele. V guildě je pak po dokončení výcviku zelený portál, tam probíhá povýšení postavy. Jak to tedy s těmi zkušenostmi je? Pokud máte zájem o dovednost sílu, která požaduje 500 červených zkušeností a máte jen 400 červených, tak se spotřebuje všech 400 a zbývajících 100 se pak doplní ze zelené, totéž platí i u zbylých zkušeností. Když je jich nedostatek, tak se doplní ze zelené.

1. Oakvale

The Birthday Gift

První úkol ve vesničce Oakvale. Máte splnit dobré skutky, za každý dobrý dostanete od otce 1 zlaťák. Získané peníze se pak použijí na nákup dárků pro sestru. V této misi lze získat i pár temných bodů, ale je to zbytečné.Temná strana se hraje až moc snadno a tam tudíž není co popisovat.

Takže prozkoumejte okolí, na mapě uvidíte zelené tečky. Kousek od otce je zelená tečka, oběhněte dům a najdete tam milence, jak se líbají. Zde zjistíte, že manžel podvádí svou ženu, hned vám chlapík nabídne, zdalipak byste nechtěli zlaťák za mlčení. Odmítněte nabídku (světlá strana). Zatím se dejte po cestě na náměstí, měli byste tam potkat kupce, který chce 3 zlaťáky za čokoládu, zatím toho moc nemáte. Kousek odtud je žena poblíž domku, která na vás mává, běžte za ní a dozvíte se, že hledá svého manžela. Řekněte jí, že se zrovna muchluje s jinou za barákem, rozčilená doběhne do místa činu a dá manželovi co proto. Běžte za otcem a dostanete první zlaťák.

Po okolí se pohybuje holčička, která hledá svého medvídka, k ni se vrátíme potom. Poblíž náměstí je průchod ke stodole, tam vás požádá chlapík, abyste mu pohlídali bedny a že se hned vrátí. Mezitím vás malý spratek co stojí před vámi provokuje, abyste zničili sudy (temné body), když vydržíte tento nápor, tak se vrátí jeho strýc a poděkuje vám za pomoc. Opět běžte pro zlaťák u otce.

Pokud se od stodoly dáte po cestě nahoru, tak tam uvidíte, jak velký kluk šikanuje malého. Stiskněte mezerník, čímž si zaměříte toho velkého a mlaťte do něho. Kluk vám poděkuje a dostanete medvídka, opět nazpět k otci. Temné body - je jasné koho máte zmlátit. Tak či tak dostanete medvídka.

Medvídka vraťte holčičce a také za to dostanete světlé body, nyní opět k otci. Temné body získáte snadno, stačí medvídka dát tomu, co šikanoval toho malého.

Celkově byste měli mít 4 zlaťáky, běžte za obchodníkem a kupte si čokoládu, kterou odneste své sestře. Ta je na mapě také jako zelená tečka a hraje si na poli se strašákem. Dejte ji dárek a pak… Po bitce běžte dle mapy k zelenému bodíku, tam najdete mrtvého otce a k vám přiběhne bandita. Kouzelník vás zachrání a odveze vás do Guildy.

2. Heroes´ guild

Vedlejší úkoly - 1. část

a) Jablkový koláč

Kousek od místa, kde je lukostřelba je budova, tam najdete kuchařku, která chce připravit jablkový koláč, ale jabka nejsou k nalezení. Proběhněte po okolí guildě a sesbírejte je, povalují se všude na trávě. Za odměnu dostanete kus koláče.

b) Závody

U zahrádky poblíž vchodu do hlavní části guildě jsou chlápkové, jeden z nich vám dá výzvu. Jako jediný doběhl k démonické bráně (místo kde se cvičí magie) za 50 sekund, pokud ho překonáte, tak získáte 25 gold. Stiskněte pravý myšítko a začněte utíkat k bráně a pak zpět, pokud jste to stihli, tak dostanete odměnu.

Guild Training (hlavní úkol)

Maze vás zachránil a zavedl vás do Guildy hrdinů.

Po probuzení vám řekne vaše spolubydlící Whisper, abyste šli na dvorek, neboť na vás čeká mistr. Pokecejte s ním a budete vpuštění k panáku, výcvik začne. Mlaťte do figuríny, pak dostanete klacek a proveďte totéž. Po rozmlácení figuríny vypadne zelený orb, je to zkušenost, kterou seberte, nebo stiskněte SHIFT a sama k vám poběží.

Poslední výcvik se bude konat v lesích. Běžte za mistrem a řekne vám o broucích, kteří jsou v lese. Projděte přes bránu do nové oblasti. Tam najděte brouky a zabijte je, vraťte se k mistrovi a budete pochválení. Dostanete možnost vyrůst.

Guild Training (hlavní úkol) - Apprentice

Uběhly roky a z vás se stal mladík. Opět Whisper vás probudí, že máte jít k mistrovi. Čeká na vás u dvora.

Dostanete železný meč a vstupte do arény. Proti vám se postaví Whisper, poprvé ji musíte 7x zranit, pak 7x ubránit zásahu a pak kombinace obrany a útoku ji dodělejte.

Další výcvik bude lukostřelba. Běžte za mistrem, první úkol je snadný, postřílet stojící figuríny, další je pak náročnější a to spočívá v zoomování. Takže natáhněte luk a klikněte pravým myšítkem, přepnete se do polo vlastního pohledu, kde se vám bude lépe zaměřovat. Takže zasáhněte ve stanoveném čase figuríny.

Posledním výcvikem je kouzlení. Opět běžte za mistrem a v dolním menu by se vám měl objevit symbol blesku. Dolní menu se ovládá pomocí čísla u klávesnice. Takže stiskněte číslo, kde se nachází symbol blesku. Hrdina tímto vypustí kouzlo a spálí figurínu. Postupně je usmažte.

Tímto jste dokončili výcvik, mistr se vás zeptá, jestli chcete jít na poslední zkoušku, nebo si jít hrát s Whisper, zatím si běžte hrát s ní.

Vedlejší úkoly - 2. část

c) Soutěž - mečový souboj

Po dokončení bojového výcviku se objeví chlápek s kapucí. Po pokecu s ním vám dá odměnu, pokud splníte úkol na A+. Je to snadné, máte porazit Whisper, takže běžte do arény a zmlaťte ji. Dostanete za odměnu katanu.

d) Soutěž - lukostřelba

Opět po dokončení výcviku. Máte za určitou dobu postřílet co nejvíce figurín. Čím víc natáhnete luk, tím bude také silnější zásah a také více bodů se vám přičte. Za nejvzdálenější figurínu toho dostanete nejvíce. Pokud se vám podaří nahrabat dostatek bodů, tak dostanete kuši.

e) Soutěž - magie

Snadné jako při výcviku. Stačí získat 18-20 bodů a máte A+. Dostanete lahvičky magie a léčení.

f) Vermin hunter

Po dokončení lukostřeleckého výcviku se objeví u vchodu do guildy chlápek s kapucí. Máte postřílet všechny vrabce, kteří poletují po okolí. Ti jsou schovaní na střeše nebo u stromu. Za každého dostanete 5 gold a když je pobijete všechny, tak dostanete rovných 20 navíc.

g) Play with Whisper

Rozhodli jste nadále setrvat v mládí a šli jste s Whisper do lesa. Po cestě narazíte na 3 bandity, připravte si luk a zabijte je všechny.

Vraťte se k mistrovi, abyste dokončili výcvik.

Guild Training - dokončení

Běžte za svým mistrem. Máte jít zase do lesíku, kde na vás čeká Maze, nejdříve ho máte 7x mečem udeřit, 7x lukem zasáhnout a 7x bleskem usmažit. Splněním tohoto lehkého úkolu dokončíte výcvik.

Mistr vás seznámí s dalšími vybaveními v guildě. První věcí je mapa, kde se zobrazují hlavní a vedlejší úkoly, za jejichž splnění budete dostávat zkušenost, peníze a také reown point. Reown point jsou speciální body, které získáte za zbití nepřátel nebo plněním questu. Ty vám zpřístupní nejen další úkoly, ale také jak vás budou lidí znát, dalo by se říci, že jsou to body za činy. Dále je tu zelený portál, tam si svého hrdinu můžete povýšit o nějakou tu dovednost (lze pouze v guildě) a posledním je teleport, ale o tom až později.

Kromě toho jste dostali od guildě i nějaké to vybavení, mezi ně lze jmenovat například lampu a odznak guildy. S lampou běžte k démonické bráně a rozsviťte, pak si s hlavou promluvte a budete vpuštění dovnitř, kde je elixír života a nějaké knížky. Získáním pečetě máte možnost používat teleport. Stačí podržet G a po chvílí se vám objeví místa, kam se můžete teleportovat.

Přistupte tedy k mapě a vyberte si zatím jediný dostupný quest, který nepožaduje tolik Reown point. Následně na mapě vám začne blikat žlutá šipka ukazující směr, kam máte jít.

Oblast - Look out point

Tady narazíte na chlápka u brány, ten vám dokáže změnit jméno, podle kterého vás lidé budou oslovovat. Defaultně se nazýváte Chicken Chaser, což není moc přitažlivé. Dejte se podél cesty k sošce, tam narazíte na žebráka, jak ho nějaký chuligán otravuje. Máte opět na výběr, temnota nebo světlo. Světlá strana pomůže žebrákovi, když si prdne (symbol zadku v menu), čímž ho odeženete, žebrák vám poděkuje. V dané oblasti se nachází také trnité rostliny u cesty, jejichž zničením se dostanete ke stříbrnému klíči. Odtud se můžete dostat do města Bowerstone, Picnic Area a Greatwood Entrance.

Wasp Menace (hlavní úkol)

První úkol z guildy je pobít včelky, které ohrožují lidí. Vyjděte z guildy a dejte se po směru žlutě blikající šipky. Cestou vás zastaví chlápek, který vám řekne o řádění monster. Dojděte do Picnic Area. Tam na vás čeká hromada včel, zatím se však můžete obohatit o jablka, koláče a lektvary, co jsou na stole. Zabitím všech včel se objeví jejich královna, která po čase povolá další včelky. Není to těžké, takže po chvíli ji zabijete. Získáte z ní hlavu a přijdou lidé, kteří vám začnou tleskat.

Hlava královny včel je trofej, kterou můžete ukázat lidem v okolí a získat tak další Reown body navíc. Splněním tohoto úkolu automatický se spustí Maze Information.

Oblast - Město Bowerstone

Ve městě vám zabaví zbraně a strážce vám řekne něco o zákonech. Mlácením do sudu, nebo kradení věcí z cizích domků je trestným činem, za který musíte zaplatit pokutu. V každém městě je možno koupit dům. Do domu můžete dokoupit vybavení, nechat ho pronajmout, používat ho jako odpočívárnu, nebo prodat, to vše záleží jen na vás. Ve městě najdete také holičství, obchůdky, questy atd…

Maze´s Information (hlavní úkol)

Po splnění předchozího úkolu se máte dostavit do Bowerstone za Maze, takže následujte žlutou šipku. Maze na vás čeká u vchodu do hospody, řekne vám více o tom, co se stalo oné noci, kdy napadli bandité vesnici. To je vše, jde o velmi krátký quest.

Vedlejší questy v Bower Stone (Bowerstone South a Bowerstone Quay)

Zatím se nemůžete dostat ke starostce, stráž vás nepustí do Bower Stone North, tam se dostanete později.

The Sick Child (vedlejší úkol)

Pokud se budete pohybovat po ulicích města, tak narazíte na holčičku, která vás zavede k její matce, která vás požádá o pomoc. Její syn je nemocný a vaším úkolem je najít způsob jak ho vyléčit. První indicie by mohla být místní čarodějnice v Bowerstone Quay, vchod je kousek od školy. Tam na ni narazíte, jak míchá u kotle a řekne vám, že je nutné mít 4 vzácné houby. Tento úkol je poněkud na delší dobu, ale i tak vám řeknu kde najdete ty 4 hříbky.

1. Heroes Guild - první houbu můžete najít v guildě. Pokud půjdete od města zpět k guildě, tak můžete narazit na dva chlápky, kteří vám řeknou, kde je houba. Předtím si kupte ve městě od místního obchodníka rybářský prut. Uvnitř guildy se dejte k démonické bráně a můžete vidět ve vodě bublinky, tak tam tak hoďte prut a vylovte houbu.

Pokud nevíte jak zacházet s prutem, tak v místě kde se dají lovit ryby (v levém dolním rohu se objeví symbol udice) tam hoďte prut, objeví se měřič zátěže na prut, takže postupně přitahujte rybu, ale někdy se vzpírá a indikátor začne červenat, takže tehdy musíte přestat, ať si ryba dělá co chce, jinak dojde k utržení vlasce. Takto postupně si přitáhnete svoji obět.

2. Cyril a Myra - v lese v guildě po zadání úkolu můžete najít Cyrila, který miluje Myru. Složil pro ni báseň a chce, abyste ji to donesli a řekli že autorem je Cyril. Dejte se do Oakvale, kde najdete poblíž studny Myru, dejte ji báseň a na dotaz, jestli jste autorem: a) zlý- samozřejmě řeknou že jsou autory, b) hodní - napsal to Cyril. Tak či tak dostanete od ni milostný dopis, který zaneste Cyrilovi a získáte další houbu.

3. Merchant - máte se dostat do Barow Filed, kde je obchodník. Buď mu houbu ukradněte a pak zaplaťte 750 pokutu, nebo kupte za 1500.

4. Unhappy Woman - v Picnic Area je smutná dívka. Běžte k ní a zatancujte ji kozáka a po chvílí ji bude lépe. Odměna bude další houbička.

Doneste všechny hříbky čarodějnici a získáte lék, který odneste zpět chlapci. Po vyléčení samozřejmě budete odměnění penězi a nějakými reown body.

Beardy Baldy (vedlejší úkol)

V oblasti Bower Stone Quay, kde byla čarodějnice poblíž mola najdete chlápka, který tvrdí, že má dceru. Postupně vám řekne abyste si pořídili nový účes, vousy atd., no až nakonec budete mít divný výstřih a knírek a všichni okolo vás se budou smát. Vraťte se k němu a řekne vám pravdu, že si z vás udělal srandu, dá vám nějaké peníze a odejde.

Vraťte se k guildě, kde dostanete další úkoly. Klikněte na mapu a zvolte hlavní quest: Protect Orchard Farm nebo Attack Orchard Farm. Předchozí questy byly spíše cvičné, ale teďka už začne to pravé.

3. Dobrodružství začíná

Jak bylo řečeno, předchozí questy byly spíše tutorial a měly vás seznámit s místním životem v Albionu. Po přijetí ať už za temnou nebo světlou stranu (Attack Ochard Farm - temná, Protect Orchard Farm- světlá strana) se vydejte na cestu směrem k Greatwood.

A) Oblast - Greatwood

Přechod do: Fisher Creek, Greatwood Lake, Orchard Farm

V této oblasti se můžete zkušenostně obohatit, neboť jsou tady někdy včely, nebo bandité a množí se dokola, takže si docela nahrabete. Prvně zabijte všechnu okolní havěť a sesbírejte v okolí truhly, vybavení atd. Pokud máte zapsaný quest Protect/Attack Orchard Farm, tak v tuto dobu je průchod do oblasti Orchard Farm uzavřený a cesta dál vede do Greatwood Lake, ale než se tam vydáte, tak navštivte Fisher Creek.

B) Oblast - Fisher Creek

Hned se spustí animace, kde je rybář uvězněn v domě a okolo jsou včely, zabijte je a tím osvobodíte rybáře. Dostanete od něho prut a můžete přijmout jeho výzvu. Poblíž ve vodě můžete vidět bublinky, takže hoďte prut a pokuste se rybu vylovit, možná se vám povede zlatou rybku chytit. Doporučují lovit v místech, kde jsou bublinky ve vodě, neboť v těchto místech můžete najít předměty, jako jsou stříbrné klíče, lektvary a jiné cennosti. Jinak v normální vodě jsou ryby.

Návod jak chytit rybu a jiné předměty:

Pokud nevíte jak zacházet s prutem, tak v místě kde se dá lovit ryby (v levém dolním rohu se objeví symbol udice nebo hák), tak tam hoďte prut, objeví se měřič zátěže na prut, takže postupně přitahujte rybu, ale někdy se vzpírá a indikátor začne červenat, takže tehdy musíte nechat, ať si ryba dělá co chce, jinak dojde k utržení vlasce. Takto postupně si přitáhnete svoji obět.

Pokračujte cestou do Greatwood Lake.

C) Greatwood Lake

Přechod do: Greatwood Gorge a Orchard Farm

V této oblasti se nachází stříbrný klíč hned nahoře po cestě, dále stříbrnou truhlu, jinak nic důležitého, snad bandity můžete po cestě najít. Tak či tak běžte do Orchard Farm.

D) Orchard Farm

Attack Orchard Farm (hlavní úkol - temná strana)

Úkol je jasný, máte pomoci banditům s krádeží. Hned na začátku se s nimi setkáte a dají vám instrukce. Běžte do farmy šlohnou krabice, musíte krabice odnést zpět do místa, kde jste se s nimi setkali. Během přenášení krabic budete napadení strážci, které zabijte. Nakonec bandité odejdou s bednami a objeví se Whisper. Nebude to lehké ji porazit, mlaťte do ní, dokud meč nezrudne, tehdy aktivujte pravé myšítko, čímž prorazíte její obranu, pokud to nevíte, tak by se dalo říci, že jde o kombo. Takto můžete drtit i silnější nepřátele.

Protect Orchard Farm

Pro změnu jste na straně dobra, takže nepřátelé budou nabíhat směrem ke stodole a krást bedny, máte za úkol je pobít a nenechat je, aby šlohli krabice. Na konci se opět objeví Whisper, kterou porazte, viz. Attack Orchard…

Po porážce Whisper dostanete její brož, což je trofej, se kterou můžete machrovat.

Vedlejší quest

Hobbe Killing Contest (vedlejší quest)

V guildě si můžete vzít další quest, tenhle už je vedlejší. Máte se dostavit k Orchard Farm, tam se setkáte s Whisper a farmářem. Na tuto misi si pořiďte dobré zbraně, jinak se vám nepovede je pobít. Takže úkol je prostý, máte pobít víc Hobbes než Whisper, takže se dejte do toho. Doporučují pobít ty, které už načala Whisper, vy je jenom doděláte a shrábnete zkušenosti. Odměnou pro vás bude Hobbe´s Tooth.

4. Escort Trader

Po splnění hlavního úkolu Protect/Attack Orchard Farm se vám zpřístupní v guildě další úkol. Je to docela náročné a budete se dost často mlátit hlavou o zeď, proto doporučuji před plněním tohoto úkolu koupit si pořádné zbraně, které zraňují aspoň 100 a výše.

Podle kompasu se dejte k místu, kde na vás čekají 2 obchodnicí, spolu s nimi pak projděte přes temný les, cestou narazíte na dalšího, který byl škrábnut od vlkodlaka (Balverine), no pokud ho nepřijmete, tak přijdete o bodíky dobra, takže ho vezměte sebou. Co na vás čeká? Vlkodlaci, pokud jste přijali 3. obchodníka, tak se také změní na vlkodlaka, Hobbes, bandité a explozivní houby, které musíte ničit pomoci luku, na konci cesty před jeskyni do Bowerstone na vás čeká podzemní golem, kterého musíte zabít. Doporučují nechat obchodníky na nějakém relativně bezpečném místě a sami se vydat vymlátit nebohou havěť na dané mapě. Na konci cesty pak dostanete trofej - peří.

5. Návrat do Oakvile

Nyní se vydejte do guildy, kde si vylepšete nějaké vlastnosti, udělejte nějaké ty vedlejší úkoly. Pokračování se bude konat v Oakvile, takže od Bowerstone se vydejte o jednu mapu dál a tam bude vesnice Oakvile, mnoho se tady změnilo a dokonce zde potkáte holčičku, které jste pomohli najít panenku. Najdete tady také Myru pro quest Sick child a také Maze, který vám řekne více o tehdejší noci, kdy zaútočili bandité, no je tady velká náhoda, že to přežila i vaše sestra, o které snad ví vědma u banditů.

Vedlejší questy

Treasure of the Ghost Pirate

Běžte na pláž, jsou tady dvě, takže na jedné najdete vchod do jeskyně a kousek od ní je žena, promluvte si s ní. Pak se vydejte na druhou pláž, kde se konají soutěže v kopání slepic, ale bohužel tam straší duch. Vydejte se tam a pokecejte s duchem námořníka, řekne vám, že zemřel, ale zanechal nějaké peníze pro svou ženu a schoval je na pláží (na té, kde byla jeho žena) a že je máte najít. Zpět na první pláž a poblíž mola narazíte na místo, kde se dá kopat (pokud máte lopatu), vyhrabte 500 zlatých a dejte to jeho ženě. Duch vám za odměnu řekne, že na hřbitově v Memorial Garden pod sochou najdete něco a pak zmizí. Na hřbitově po sochou opravdu najdete poklad, obsidianovou sekeru, stříbrný klíč a další drobnosti.

Chicken Kicking Competition

Po splnění předchozího úkolu pak můžete jít soutěžit v kopání slepic. Pokud dosáhnete 200 bodů, tak dostanete stříbrný klíč, při 250 pak dostanete čepici a dále už kopete za peníze.

6. Hledání sestry - Twinblade´s Camp

V Oakvale běžte na pláž, kde jste narazili na ženu ztraceného námořníka, kousek odtud najdete vchod do jeskyně. Teďka začíná poměrně obtížná pasáž, v okolí se pohybují 3 bandité a nesmí vás vidět a máte se dostat přes ně nepozorovaně, jinak spustí poplach a zavřou bránu. Buďto se přes ně přeplížíte, nebo si připravte luk a musíte jedním zásahem je zabít. Pak pokračujte dovnitř.

V oblasti Abandoned Road je spousta banditů, z počáteční rozhovoru se dozvíte, že pro vstup do tábora musíte mít banditský komplet. Pobijte nejdříve nepřátele a v truhlách budete postupně nacházet kousky oblečení, až nakonec jich budete mít 6 dílů. Běžte nahoru, kde si oblečte banditskou uniformu a budete vpuštění do tábora. Změňte si oblek zpět a pobijte všechny bandity, u jednoho z nich poblíž klece najdete klíč, kterým otevřete uvězněné dívky. Tím že jste to tam zmasakrovali, se na vás vrhne horda a otevře vám tak bránu.

V poslední části Twinblade´s Tent se konečně setkáte se šéfem banditů Twinbladem, je poněkud velký, ale s dobrým mečem, popřípadě sekerou ho zvládnete. Má tendenci po vás majznout svými čepeli, které se zaboří do země a tehdy běžte na něho ze zadu, čímž ho zraníte. Takto postupujte a někdy v polovině jeho ztraceného života se zastaví hra a objeví se vědma banditů, která není nikdo jiný než vaše sestra, která je teďka slepá, ale ovládá magii a právě ona je tou vědmou.

Pak máte na výběr, buď zabít Twinblada nebo odejít, ale nejdřív vybrakujte jeho stan.

Vedlejší quest

Trader Rescue

Po vyřešení problému s Twinbladem si zajděte do guildy pro quest, no máte jít do Twinblade Campu a osvobodit 3 obchodníky. Pobijte všechny nepřátele, v první části tábora se nachází jeden, v další jsou pak dva, takže si promluvte s nimi a se všemi třemi opusťte tábor. Jen takový detail, po přijetí každého obchodníka do party se na vás vhrne horda nepřátel.

7. Hledání archeologa

Po návratu do guildy se stavte u Maze, který vám řekne něco malinkého a pak vás požádá, abyste našli archeloga, který je ve Witchwood. Jediným způsobem, jak se dostat na ostrov Witchwood je pomoci teleportu. V první oblasti na vás čeká kamenný troll, no je pěkně tuhý, takže dobrá výzbroj se vám bude hodit.

V další oblasti najdete hned u vchodu démonickou bránu, ve kterém je schovaný archeolog, ale brána se neotevře, dokud neoslovíte správně jeho jméno, kousek odtud jsou 4 kamenné sloupy, každý obsahuje jedno písmeno. Zatím si jich nevšímejte a pokračujte v cestě do Temple Avo, kde obdarujte chrám nějakým obnosem peněz, promluvte si s okolními lidmi a jeden z nic vám řekne, že ta démonická brána se jmenuje HITS. Vraťte se zpět ke kamenným sloupům a mlaťte do nich tento výraz a brána se otevře. Uvnitř si pokecejte s archelogem a posbírejte drobnosti.

8. White Balverine (hlavní úkol)

Pro vstup do Arény je nutné získat respekt od místního náčelníka. Teleportujte se do Witchwood Cullis Gate a pak do Knote Glade. Určitě se nemůžete ztratitm, neboť žlutá šipka ukazuje kam máte jít.

Hned jak dorazíte do oblasti Knote Glade, tak se spustí animace, kde před bránou vesnice jsou vlkodlaci a stráže odmítají otevřít bránu pro nebohé vesničany. Připravte si zbraň a vrhněte se na ta monstra, po jejich likvidaci stráže otevřou bránu, kde si pokecáte s místním náčelníkem. V okolí ohrožuje nebezpečný tvor, zvaný White Balverine, je téměř nesmrtelný. Po chvílí se objeví zmíněné monstrum, které 10x zasáhněte, někam zdrhne pryč. Náčelník vám řekne, abyste šli za vdovou místního lovce. Vydejte se nahoru a opět se objeví Balverine, stačí 10x střelit a zase zdrhne pryč. Promluvte si s vdovou a dozvíte se, že bílý Balverin je její manžel a předá vám stříbrný vylepšovač zbraní. Takže pokud máte volné místo ve zbrani, tak ho tam vložte. Od náčelníka se dozvíte, že se dané monstrum nejvíce zdržuje ve Witchwood Lake. Vydejte se tam a opravdu ho tam potkáte, připravte si zbraň se stříbrným vylepšovačem a zabijte ho.

Vraťte se k náčelníkovi a dostanete dopis od své sestry Therese a knihu.

9. Aréna (hlavní úkol)

Běžte do oblasti, kde je Aréna, před tím, než začne bitka, tak mějte dostatek zásoby léčivých lektvarů, many, kvalitní zbraně atd.. Bude to docela těžký zápas, pokud se na to nepřipravíte.

Dostanete základní instrukce, od obchodníka si můžete koupit vybavení a po chvílí bude oznámeno, že předchozí hrdina to nevydržel a jste na řadě vy.

 1. kolo - Wasp: přežijte 4 vlny obřích vos. Zisk: 100 zlatých.
 2. kolo - Hobbes: opět 4 vlny a získáte tak 500 zlatých.
 3. kolo - Balverine - 1000 zlatých.
 4. kolo - Nemrtví - 2000 zlatých.
 5. kolo - Banditi - 3000 zlatých.
 6. kolo - Earth Throll - 4000 zlatých.
 7. kolo - Rock Throll - 8000 zlatých.
 8. kolo - Scorpion King - 10000 zlatých.

V počátcích bojujete sám a pak se přidá Whisper. Na konci, kdy spolu zabijete Scorpion Kinga, se objeví Jack, který řekne, že odměna je jen pro jednoho, takže budete muset zabít soupeře, což je Whisper. Bojujte s ní a až jí odeberete dostatek života, tak si klekne a prosí vás o život, máte na výběr, buď zabít nebo odejít.

Tak či tak proběhne animace, kde získáte trofeje a starostka Grey vás pozve k sobě do svého příbytku v BowerStone North. Nyní tam máte přístup do horní čtvrti.

Hned jak vyjdete ven, tak vás osloví bandita, že se máte dostavit do Grey House, čeká tam na vás Therese. Vyjdete se tam a bude tam na vás čekat, promluvte si s ní a dozvíte se o tom, že vaše matka stále žije.

Vedlejší úkoly

Po splnění questu ohledně setkání s Therese se vám v guildě objeví další úkoly.

Lost Trader

Dejte se do Oakvale, pak přes malou jeskyni až směrem k táboru Twinblade. No u Abandoned Road se setkáte s obchodníkem, který vás požádá o pomoc. Jeho bratr je uvězněn mezi bandity a máte ho osvobodit. Pohodička, probojujte se přes tuny tupého masa a oslovte Toma, kterého odvezte zpět k jeho bratrovi. Dostanete za odměnu Treasure Clue 2.

Break the Siege

Vraťte se do Knote Glade a uvidíte, že bandité obklíčili vesnici. Šéf banditů vás pošle dovnitř abyste vyřídili vzkaz náčelníkovi. Vstupte do vesnice, pokecejte s náčelníkem a zjistíte, že bandité hodlají osvobodit svého vůdce. Takže řekněte strážím ať otevřou bránu a že si to s bandity vyřídíte. Takže se na vás vrhne horda tupého masa, které pokoste.

Po splnění Break the Siege dostanete zprávu od Mazeho a také od Guildmastera ohledně střelecké soutěže v Knote Glade.

Další vedlejší úkoly

Ghost Granny Necklace

Zajděte do známého Orchard Farm, kde si pokecejte s farmářem. Řekne vám o tom, že duch její matky straší v okolí, a je nutné s tím něco udělat. Za domem najdete hrob a u toho je duch, promluvte si s nim a dozvíte se, že bandita mu ukradl náhrdelník. Hledaného banditu najdete v Greatwood Lake, zabijte ho a přineste farmáři náhrdelník a tím duch může v klidu odpočívat.

Assassin Attack

Běžte do Knote Glade a napadne vás Assassin (z jeho těla získáte panenku - Doll of You), kteří byli najmutí, aby vás zabili za to, že jste porazili TwinBlade. Další na vás čeká v Witchwood Cullis Gate a poslední várka zabijáků se objeví náhodně, od jednoho z nich získáte Treasure Clue 3.

Archery Competition

Před bránou v Knote Glade se pořádají střelecké soutěže. No je to stejné jako v guildě, máte zasáhnout terče a samozřejmě překonávat své předchozí rekordy. Nejlákavější odměnou je tady Treasure Clue 4, jinak z této soutěže si můžete odnést nějaké cetky.

10. Pozvání od starostky Grey

Po vítězství v Aréně máte přístup do bohatší horní čtvrti, kde sídlí starostka a samozřejmě obchod s exotickým zbožím. Hlavně si tam kupte Solus Greatsword, stojí okolo 70 000 zlatých, má v sobě 3 vylepšení (Flame, Health a Sharpening) a poškozuje za 314 bodů, což je hodně dobrá zbraň. V této části hry máte 2 cesty, obě vedou k postu starosty, buď zajdete za starostkou a budete se jí dvořit nebo jít za vězněm, který o starostce něco ví.

Investigating the Mayor

Chlápek stojí na druhém konci horní čtvrti a je v kleci samozřejmě. Ví, že starostka zabila svou sestru a má důkaz. Řekne vám, abyste zašli za Rhodri, který se radil se sestrou starostky. Rhodri najdete v Barrow Fields, stojí kousek od démonické brány. Poví vám, že se s její sestrou setkávali v Grey House a znamení bylo to, že 3x rozsvítil lampu u stáje. Vyjdete se do ponurného Grey House a hned u vchodu do oblasti jsou stáje, 3x rozsviťte lampou a objeví se duch. Běžte k domu a vlezte do sklepa, kde najdete nějaké vybavení a duch vám poví, abyste řekl ohledně její smrti. Seberte papírek a pak nastane několik cest k cíli:

 1. pokud jste si vzali Grey za ženu, tak o listinu přijdete a vězeň bude mrtev.
 2. pokud ještě jste si ji nevzal, tak vám nabídne, že pokud ji dáte listinu, tak si vás vezme. Pokud souhlasíte, tak přeskočíte to zbytečné dvoření a nošení dárků a rovnou si to rozdáte s Thunderem.
 3. 3. odmítnete ji dát listinu a ona odejde. Vraťte se do Bower Stone a listinu dejte velitele stráží, který vás navrhne na starostu. Máte pak přístup do domku starostky a najdete tam stříbrný klíč a truhlu.

Mayor´s Invitation

Zajděte za starostkou, no budete se ji muset dvořit a nosit ji dárky.

 1. kupte v obchodě černou růži a doneste ji jí.
 2. nemůže se vdát za někoho, kdo nemá vlastní dům, takže pokud ho ještě nemáte, tak si kupte jeden.
 3. máte najít její náhrdelník, promluvte si s okolními lidmi a dozvíte se, že náhrdelník je v Oakvale, vydejte se tam a na hřbitově Memorial Garden u zdi stojí 2 chlápkové. Propližte se za nimi za zdi a dozvíte se, že ukryli náhrdelník na pláží mezi dvěma loďmi. Běžte za nimi a zabijte oba chlápky, pak na pláž, kde vyhrabte náhrdelník.
 4. Souboj s Thunderem. Řekne vám, že o její přízeň bojuje také Thunder a máte ho vyzvat na souboj. Thunder na vás čeká v Bowerstone Jail, pak se dostanete do Windmill Hill a zastávka končí u Headman´s Hill. Opět ho zraňte a spolu s nim spadnete dolů, kde proběhne další bitka. Až mu odeberete dostatek života, tak uteče do jeskyně. Tam kde stojí je v jezírku další stříbrný klíč, kousek od vás je démonická brána, která se otevře po tom, co porazíte Thundera. Vstupte do jeskyně a porazte ho, Thunder pak odejde pryč a vy získáte jeho helmu. Vraťte se za starostkou, kde proběhne svatba.

11. Záchrana Archeologa (hlavní úkol)

Vydejte se do Bower Stone Jail, pak Windmill Hill, kde budete na konci zastavení silovým polem. K zničení tohoto pole musíte zabít miniony u mlýnu a pak můžete pokračovat v cestě. Pokračujte do Gibbet Woods a v oblasti Prison Path se spustí časové omezení, po kterém se máte dostavit dolů k molu. Cestou na vás čeká horda minionů a až se probojujete dolu, tak porazte poslední skupinku a tím bude Archeolog osvobozen.

Vedlejší úkoly

Execution Tree/ Execution Tree Rescue

Opět protichůdné úkoly. V Execution Tree máte dopravit vězně na popravu a ve druhé Rescue ho máte osvobodit. Druhý úkol je samozřejmě za temnou stranu. Začneme s úkolem za dobrou stranu.

Execution Tree

S několika strážci a vězněm se máte dostat do Headmen´s Hill, postupují hrozně pomalu, takže to s nimi musíte vydržet. Vždy v krátkém úseku budete napadení bandity, kteří se snaží osvobodit. Musíte je zabít všechny a pak pokračovat v cestě do dalších oblastech. Až se dostanete k cíli, tak na vás vybafne poslední skupina banditů, které porazte.

Execution Tree Rescue

Tentokrát pracujete pro bandity, máte 3:45 minut na to, abyste osvobodili vězně. Probojujte se přes stráže k Headmen´s Hill, kde zabijte několik stráží i kata. Vězeň uteče a tím je úkol hotov.

Darkwood Disturbance

Spolu s Briar Rose se vydáváte do temného lesa, tam najdete podivný oltář, kterým se povolává minony. Ona se bude snažit zničit oltář a na vás je, abyste ho ochránili před vlnami minonů. Po uplynutí času a pokud jste oba přežili, je oltář zničen a minony jsou fuč.

12. Cesta přes hřbitov (hlavní úkol)

Archeolog vám řekl, kde se nachází vaše matka. Vydejte se do Headmen´s Hill a odtud pak do Lychfield Graveyard. Kousek od vchodu do této oblasti je démonická brána, která se otevře po splnění zdejšího úkolu.

Dejte se do blízkého stavení a uslyšíte, jak dva chlápci si mou ruce, že ukradli sadu brnění padlého hrdiny Nostra. Po pokecu si promluvte s jedním z nich, který vám zpřístupní cestu na hřbitov. Ještě v jeho baráku seberte Nostro´s Helm. Uvnitř se budou objevovat tuny nemrtvých, takže je pokoste v okolí. Na konci hřbitova je Nostrův hrob, kde si promluvte s duchem, který požaduje navrácení jeho výzbroje. Helmu už máte, v okolí se začnou objevovat znamení, kde se nachází jeho výzbroj, takže z rybníka vylovíte štít a pak vykopete u jednoho z těch hrobů brnění a meč. Doporučují celý hřbitov pořádně prokopat, neboť zde najdete stříbrné klíče a hromadu dobrého vybavení.

Vraťte výzbroj Nostrovi a běžte k démonické bráně, kde budete puštěni dál.

Překonejte oblast Old Graveyard Path až do Circle of the Dead. Vstupte do kruhu a začnou se na vás hrnout nemrtví, můžete je likvidovat jen, pokud jsou v kruhu. Až jich pobijete dostatečné množství, tak se objeví 3 mega zombící, které také zabijte, tím je úkol hotov a máte přístup do dalších oblastí.

Vedlejší úkol

Bounty Hunt

V guildě na vás čeká vedlejší úkol. Bandité unesli lidi z města a máte je zachránit. Vyjdete se do Greatwood Entrance, kde uvidíte, jak se bandité rozdělili. Běžte nejdříve do Fisher Creek, kde zabijte všechny neřády a osvoboďte vězně. Jste omezení časovým limitem, tak se moc nikde nezdržujte. Vraťte se zpět a objeví se bandita, který vám chce něco vzkázat, zabijte ho a dejte se do Greatwood Lake, na kopci stojí vůdce banditů a pokud se pohnete, tak dívku zabije. Připravte si luk a namiřte na jeho hlavu, musíte ho zabít jednou ranou. Běžte pak nahoru, kde oslovte dívku, přijde další várka nepřátel, takže je pobijte. Treasure Clue 1 je dostatečnou odměnou.

13. Záchrana Scarlet Robe (hlavní úkol)

Vraťte se do oblasti Circle of Death a vstupte do dveří, které se předtím otevřely. Projděte několik oblasti, jako jsou: Underground Chamber, Underground Tunnel, Cliffside Path, Underground Passage až k mučírně, kde najdete svou matku. Osvoboďte ji a běžte stejnou cestou zpět. No ale stejně budete chycení Jack of Bladem. Přijdete o veškeré vybavení a jste vržení za mříže.

Strávili jste nějaký čas ve vězení, jednoho dne zjistíte, že správce má narozeniny a pořádá soutěž v běhu. Stačí pořád běhat a stráže vám budou ukazovat, kam máte běžet. Není to těžké, takže pokud jste dorazili k cíli, tak budete odměnění. Vyslechnete si báseň od správce věznice. V jeho komnatě se propližte k policím s knihami a získáte kód, potichu se vraťte ke stolu se třemi knihami a pokuste se jednu z nich otevřít. Na poprvé nikdy nenajdete klíč, takže jste vrácení zpět za mřížemi a ještě mučení.

Další rok uplynul a správce má opět narozeniny, takže zase jsou běžecké soutěže. Vyhrajte a opět se přesunete do jeho pracovny. Připližte se k policím, kde získáte další kód, kterým otevřete jednu ze dvou zbývajících knih, je jedno kterou, prostě na druhý pokus to většinou vyjde. Jste vrácení zpět za mříže, ale mučení bude později, neboť správce ztratil klíč. Až stráž odejde, tak otevřete bránu a vyjděte ven. Venku se dejte doleva, pak po schodech nahoru a do strážnice. Z truhel můžete sesbírat komplet strážnického obleku a v truhle jsou všechny vaše věci. Oblečte se a jde se na věc. Se slušným vybavení není pro vás zabít hordy strážců a osvobodit tak svou matku. Dejte se známou cestou zpět u kruhové bazénu se vynoří Kraken, který neustále máchá svými chapadly, hned jak majzne chapadlo na zem, sekejte. Až mu odsekáte chapadla, objeví se hlava, do které také řežte. Až ho zlikvidujete, tak získáte trofej a postup dál. Více nepřátel už po cestě nebude, takže se dostanete ven.

14a. Geteway to the Hook Coast (hlavní úkol)

Vaše matka vám zanechala úkol v guildě, přeneste se tam a dozvíte se více od Guildmastera. Dostaňte se do Ancient Cullis Gate, kde najdete kruh, pobijte nepřátele okolo vás, dokud se nenaplní ukazatel. Až se tak stane, tak budete moci vstoupit do portálu, kde budete přenesení do Hook Coast.

V Hook Coast si projděte okolí, najdete tady truhly atd…, no hlavně, abyste došli k požadovanému místu, což je stará svatyně, která je chráněna silovým polem. Dojděte tam a dostanete zprávu od matky, která vás povolává zpět do guildy. Běžte do sídla Mazea, kde uvidíte, jak minioni unesly matku. Předtím vám řekla, abyste si vzali knihu co je na stole. Běžte za Guildmasterem, kde dostanete další úkol.

14b.Return to Hook Coast (hlavní úkol)

Vraťte se zpět do Hook Coast a běžte ke svatyni. Počkejte dokud silové pole nezmizí, pak vstupte do ruin. Najdete tam Maze a vaši sestru. Dozvíte se, že Maze se přidal na stranu Jacka. Maze dokončí rituál a objeví se Jack, který si vezme klíč i vaši sestru. Maze tedy zbyl na vás, porazte ho a získáte tak trofeji.

Vraťte se zpět do guildy a od mistra dostanete další úkol.

14c. Try to Stop Jack of Blades (hlavní úkol)

Postupně budete přenesení do několika míst, na kterých jste už byli. V daných lokalitách zuří bitky mezi nemrtvými a miniony proti strážím a členy z guildy. Vašim úkolem je vždy dostat se na požadované místo, kde uvidíte, jak Jack postupně získává moc. Až doběhnete k poslednímu orbu, tak budete vrácení zpět do guildy. Guilda je v plamenech, od mistra se dozvíte, že Jack je v komoře osudu, vydejte se tam.

14d. Battle Jack of Blades (hlavní úkol)

Předtím než tam půjdete si vezměte luk a dostatek léčivého lektvaru. Po shlédnutí animace se pusťte do Jacka. Až mu odeberete polovinu života, tak se vznese a bude po vás vrhat mrazivá kouzla, takže si připravte luk a střílejte na něho. Je to dost nebezpečný nepřítel, ale nakonec ho zdoláte a pak máte možnost, buď zabít sestru mocným Aenosovým mečem, nebo ho hodit do Vortexu. To záleží na vás.

Pak proběhne animace, kde je znovu vybudovaná guilda a vše se vrací zpět.

15. The Lost Chapter

Po zabití Jacka hra nekončí, neboť obsahuje další příběhovou linii.

The Prophets of the Fire Heart (hlavní úkol)

Pokračování začíná v Oakvile v Memorial garden, jste povolání zpět do guildy. Přesuňte se tam, kde si pokecejte s Guildmasterem v Look out point. Proběhne animace, kde hrdina Scythe je napaden Summonerem. Je nutné se dostat do mrazivých oblastí, kde je sídlo Scytha.

Kousek od guildy je skrytá démonická brána, která se nyní otevře, vstupte dovnitř a najdete tam několik uvězněných Prophetů. Ty buď osvobodíte, nebo zabijete. Jste na čtvercové podlaze, se symboly slunce a měsíce. Není to těžká hádanka, prostě buď nastavíte jen sluneční symboly (Prophets bude žít) nebo měsíční symboly (Prophets zemře). Až celé toto projdete, tak získáte ohnivé srdce.

Teďka je nutné dané srdce odnést do Hook Coast k majáku. Předtím si ještě splňte posledních pár vedlejších úkolů.

Vedlejší úkol

The Hidden Sword

V Mazeově pracovně se dozvíte o ukrytém meči v guildě. Běžte na zahradu se 4 hrobky, v jednom z nich najdete skvělý Avo Tear.

The Ransom Victim

V Knote Glade vás požádá náčelník o osvobození jeho syna, který byl unesen bandity. Po cestě můžete narazit na staršího syna, který chce, abyste dovezli jeho mladšího bratra k němu. Zatím však se dejte do místa, kde byla démonická brána, ve kterém jste našli archeologa. Teďka je tam banda zabijáků, vstupte do jeskyně a zabijte nepřítele, spolu s chlapcem vyjděte ven a zabijte další nepřátele. Při cestě zpět budete napadení dalšími bandity, kteří se snaží chlapce zabít. Až se dostanete do Knote Glade, tak buď chlapce zavedete k jeho bratrovi, který ho zabije nebo za jeho otcem.

16. The Ship of the Drowned (hlavní úkol)

Vydejte se do Hook Coast, bude tam i Briar Rose. Ostrůvek je napaden Summonery, kteří se snaží zničit maják. Takže je zabijte všechny dřív než ho vážně poškodí. Po jejich likvidaci se dejte k majáku a umístěte tam Ohnivé srdce. Objeví se loď, která vás odveze do Lost Bay za Scythem.

17. Finální bitva (hlavní úkol)

Jste převezení do Lost bay, v prvních částech si po cestě posbírejte věci, prozkoumávejte zákoutí, neboť zde se docela obohatíte. Po cestě narazíte na ledového trola, no je stejně nebezpečný jako kamenný. Překonejte několik oblasti a dojdete do Snowspire Village. Tam se setkáte s Scythem a dostanete další informace.

The Oracle of Snowspire

Oracle nepromluví, dokud nedoneste všechny 4 tabulky s runy. Dejte se do Northern Foothills a vstupte do Necropolis. Uvnitř je hromada hrobů, takže se docela napakujete, při sběru tabulek samozřejmě narazíte i na prokleté, které se vám odmění hordou Summonerů. V Necropoli najdete také démonickou bránu, když ji dáte všechny své stříbrné klíče, tak vás pustí k meči. Jinak váš primární úkol je sesbírat ty tabulky.

Vraťte se s tabulkami k Oracle a Scythem a dozvíte se další podrobnosti ohledně toho, že Jack není úplně mrtvý a že opět oklamal smrt.

The Souls of Heroes

Dejte se do Archone Shrine, kde na vás čeká Briar Rose. K úplnému zničení Jacka je nutné se dostat do jeho světa a zabít ho tam. K otevření portálu jsou nutné duše hrdinů.

 1. duše vítěze arény. Těmi jste vy a Thunder. Vydejte se do Arény a tam na vás čeká Thunder, buď ho zabijete (zlá strana), nebo vstupte do arény, kde porazte ducha, čímž získáte první duši.
 2. duše bojovnice - buď zabijete Briar Rose, nebo se dejte do Memorial Garden, kde zabijte duchy. Pak budete moct získat duši vaši matky.
 3. duše hrdiny - zajděte do guildy a tam buď zabijete Guildmastera, nebo získejte duši Nostra. Pro Nostra se vydejte do Circle of Death, kde mlaťte na jeho spolubojovníky aby se stal zranitelným a pak jeho samotného.

Zpět k Archone Shrine a po vložení všech 3 duší se brána do pekel otevře. Vstupte tam.

The Final Battle

Uvnitř dojděte na konci k Jackovi, který je vtělen do draka. Není to těžké ho zabít. Vždy přistane, připraví si hlavu abyste to do něho mohli mlátit, pak poletuje a tak to opakuje, dokud ho nezabijete. Pak na konci máte opět dilema, buď nasadit si Jackovu masku, nebo hodit do pekelné lávy.

Dodatek

A) Démonické brány

Vnávodu jsem moc nepopisoval, jak otevírat démonické brány. Je to proto, neboť by to bylo zbytečně nepřehledné, proto jsem si vyhradil toto místo, kde popíší jak je otevřít.

1. Heroes Guild

Požadavek k otevření: rozsvítit lampu
Předměty: Elixir of Life, tetování a knihy

2. Greatwood Gorge

Požadavek: musíte ukázat, že jste zlí. Tak buď před bránou zabijete nevinné, sežerete aspoň 10 kuřat nebo stačí být předtím temní, aby bylo vidět parohy.
Předměty: Wellow's Pickhammer

Wellow's Pickhammer
Poškození: 120
Nainstalované vylepšení: 2x Piercing

3. Greatwood Caves

Požadavek: musíte způsobit na těch Hobbech aspoň +14 Combat Multiplier. To lze dosáhnout za pomocí kouzla zpomalení času. Takže mějte aspoň toto kouzlo na 2. úrovni a kousek od brány je jeskyně sHobbes, uvnitř ve zpomaleném čase jich pobijte co nejvíce, tak abyste vjeskyni měli aspoň +20 Combat Multiplier, až vyjdete ven, tak přijdete o polovinu, ale venku na vás čeká další horda Hobbes a ty opět ve zpomaleném čas pobijte do +14 Combat Multiplier. Brána se pak otevře.
Předmět: The Cutlass Bluetane

The Cutlass Bluetane
Poškození: 165
Nainstalované vylepšení: Lightning

4. Darkwood Marshes

Požadavek: promluvte si sbránou a pokud souhlasíte, tak na vás pošle Hobbes. Ty porazte a budete puštění dovnitř.
Předmět: Will Dark Armor

5. Barrow Fields

Požadavek: pro vystup musíte být tlustí. Doplňte si život na maximum a snězte tak 30 kousků masa a pak vás pustí dovnitř.
Předmět: Will Master's Elixir

6. Witchwood Stones

Požadavek: tato brána je součástí hlavního úkolu. Máte mlátit na kamenné sloupy v pořadí H-I-T-S.
Předmět: Najdete tam Archeologa, dále Health Augmentation, Chainmail Leggings, Resurrection Phial a další.

7. Knothole Glade

Požadavek: sežeňte si silný luk a střelte pořádně do brány. Pokud je rána silná, pak budete vpuštění dovnitř.
Předmět: Elixir of Life

8. Grey House

Požadavek: kotevření brány, je nutné se oženit se sLady Grey.
Předmět: Ronok the Axe, není to extra zbraň, takže je docela zbytečné se ženit sGrey.

Ronok the Axe
Poškození: 165
Nainstalované vylepšení: Sharpening, Silver

9. Rose Cottage

Požadavek: musíte bráně dát růži nebo čokoládu.
Předmět: Will Bright Armor

10. Abandoned Road

Požadavek: nejdříve vstupte vbrnění Bright Plate Mail, pak Will Dark Armor a Bandit Armor.
Předmět: Dollmaster's Mace

Dollmaster's Mace
Poškození: 135
Nainstalované vylepšení: Mana

11. Lychfield Graveyard

Požadavek: stačí sesbírat Nostrovo brnění. Brána je součástí hlavního úkolu.

12. Headsman's Hill

Požadavek: během námluv sLady Grey, kde se utkáte sThunderem spadnete dolů a jediná možnost dostat se zpátky je porazit Thundera a pak brána se otevře.

13. The Darkwood Bordello

Požadavek: musíte mít 10x sex. Kousek odtud máte nevěstinec, takže to nebude problém.
Předmět: Pimp hat

14. Lookout Point

Tato brána je součástí hlavního úkolu a otevře se vám po prvním zabití Jacka.

15. Necropolis

Požadavek: dejte bráně všechny stříbrné klíče.
Předmět: The Bereaver.

The Bereaver
Poškození: 285
Nainstalované vylepšení: Flame

B) Stříbrné klíče

Stříbrné klíče slouží kotevírání stříbrných truhel. Každá stříbrná truhla požaduje určité množství klíčů ke odemčení. Ve hře můžete najít maximálně 30 klíčů.

1. Guild Woods

Vezměte si rybářský prut a vylovte ho z jezírka.

3. Orchard Farm

Opět rybářským prutem vylovte.

5. Bowerstone South

Ve druhém patře v obchodě s oblečením.

7. Darkwood Lake

Najděte tento sloup a střelte lukem do díry.

9. Oakvale (Memorial Garden)

Pod sochou.

11. Rose Cottage

Uprostřed růžového kruhu.

13. Grey House

Vylovte klíč z jezírka.

15. Witchwood Stones

Kousek od démonické brány ve vodě.

17. Windmill Hill

Na zahrádce v květinovém kruhu.

19. Lychfield Graveyard

V jižní části hřbitova.

21. Lychfield Graveyard

U jezírka na hřbitově.

23. Headsman's Hill

Během plnění úkolu Mayor´s Invitation.

25. Hook Coast

Skříňka v majáku.

27. Oakvale

Druhé vítězství v kopání slepic.

29. The Lost Bay

Kousek od opuštěného domu je hřbitov.

 Lookout Point

Přesekejte trnitý porost.

4. Fisher Creek

Opět ve vodě.

6. Greatwood Lake

Hned u vstupu na kopci.

8. Ancient Cullis Gate

Na mostě vylovte klíč zvody.

10. Twinblade's Camp

V jižní části mapy se sudy a truhlou.

12. Hobbe Cave (Focus Chamber)

V houbovém kruhu vykopete klíč.

14. Knothole Glade

Ve vesničce Knote Glade poblíž domku.

16. Witchwood Lake

U sochy harpie, stačí vykopat.

18. Windmill Hill

Za mlýnem u květinového kruhu.

20. Lychfield Graveyard

Otevřete sarkofág.

22. Cliffside Path

Vykopejte klíč u hroubového kruhu.

24. Bowerstone Manor

V ložnici domku starostky.

26. Fisher Creek

Druhé vítězství v rybaření.

28. Bowerstone South

Donesení 25 knih učiteli.

30. Necropolis

Vylovení z jezírka v jižní části Necropole.

C) Stříbrné truhly

Stříbrné truhly obsahuji velmi cenné materiály a kvůli nim rozhodně stojí sbírat klíče.

1. Heroes' Guild

Klíče: 20
Předmět: The Murren Greathammer

The Murren Greathammer
Poškození: 270
Nainstalované vylepšení: Experience, Piercing

2. Greatwood Lake

Klíče: 5
Předmět: Elixir of Life

3. Hobbe Cave (Cave Larder)

Klíče: 5
Předmět: Will Master's Elixir

4. Darkwood Lake

Klíče: 15
Předmět: Arken's Crossbow

Arken's Crossbow
Poškození: 220
Nainstalované vylepšení: Flame, Piercing, Silver

5. Grey House

Klíče: 10
Předmět: Sharpening Augmentation

6. Witchwood Stones

Klíče: 15
Předmět: Health Augmentation7. Headsman's Hill (Cave)

Klíče: 15
Předmět: Mana Augmentation

8. Bowerstone Manor

Klíče: 15
Předmět: Katana Hiryu

Katana Hiryu
Poškození: 215
Nainstalované vylepšení: Flame, Sharpening

9. Circle of the Dead

Klíče: 10
Předmět: Piercing Augmentation

10. Hook Coast

Klíče: 15
Předmět: The Murren Greataxe

The Murren Greataxe
Poškození: 240
Nainstalované vylepšení: Piercing

11. The Lost Bay

Klíče: 30
Předmět: The Avenger a drahokamy

The Avenger
Poškození: 180
Nainstalované vylepšení: Flame, Lightning

12. Necropolis

Klíče: 25
Předmět: kompletní sadu brnění Archon's armor

D) Rozsáhlé questy

1. Hidden Booty Hunt

Úkol se spustí po tom, co získáte první Treasure Clue.

Kde se nacházejí:

 1. odměna za splnění questu Bounty Hunt
 2. splnění Lost Trade Quest
 3. dokončení Assassin Attack od jednoho ze zabijáků
 4. 2x překonání rekordu vlučištnické soutěži
 5. vtruhle u Orchard Farm
 6. vtruhle ve Wind Mill Hill

Až získáte všech 6 papírků popisující pozici hledaného pokladu. Tak se vydejte do Orchard Farm. Poklad se nachází mezi budovou a hromadu slámy. Indikátor lopaty se neobjeví, takže musíte manuálně aktivovat. Najdete tam Frying pan.

Frying Pan
Poškození: 100
Volné sloty: 4
Nainstalované vylepšení: 0

Je to bojová pánev se 4-mi volnými sloty pro vylepšení. Pokud pánev vykopete dřív než najdete všech 6 indicií, tak sice pánev také naleznete, ale nebude tak silná.

2. Collect the Hero Dolls

Po získání jedné ze 7 panenek se spustí úkol. Vzhledem ktomu, že první panenku můžete velmi snadno získat vhospodě od chlápka co hraje pexeso, tak většinou tam se to spustí.

 • Briar Rose Hero Doll: vhospodě v Bowerstone South, stačí vyhrát pexeso po 24.7 sekund.
 • Whisper Hero Doll: vhospodě vOakvale, stačí získat 11 skóre.
 • Twinblade Hero Doll: ve Twinblade´s Camp, vyhrajte pod 22.5 sekund.
 • Scarlet Robe Hero Doll: vKnote Glade vyhrajte hru pod 24.8 sekund.
 • Thunder Hero Doll: na prodej vAréně a vBowerStone North.
 • Maze Hero Doll: vHook Coast vhospodě vyhrajte 32 bodů.
 • Scythe Hero Doll: vhospodě Snowspire Village, získejte 9 bodů.

Panenky odneste učiteli vBower Stone South a dostanete na oplátku Jack Hero Doll. Plnění tohohle questu nic nezískáte.

3. Book Collection

VBowerStone South u místního učitele dostanete úkol. Donést co nejvíce knih. Celkově je ve hře je něco přes 30 knih, ke splnění úkolu doneste 25 knih pro získání stříbrného klíče. On totiž některé knihy učitel nepřijme, například knihu Book Spell, což okomentuje tím, že je to kniha pro kouzelnickou školu.

 • A Hero Journey I - Fisher Creek
 • A Hero Journey II - Rose Cottage - vdomě po splnění questu Hobbe Cave.
 • A Hero Journey III - Oakvale - vjednom zbaráků.
 • A History of the Guild - Guilda, Mazeová pracovna.
 • A Love Story - Guildě hrdinů nebo vdémonické bráně ve Witchwood Stones.
 • Arban´s Thaumaturgica - Gilda hrdinů, Mazeová pracovna.
 • Book of Spells - Guildě hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book I - Guilda hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book II - Guilda hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book III - Guilda hrdinů.
 • Creatures of the North - Northern Foothills, u mrtvoly po cestě.
 • Dusty Notebook - Grey House.
 • Eyes of a Killer - Bower Stone South, vjednom zdomečků.
 • Jack of Blades - Gilda hrdinů, Mazeova pracovna.
 • Making Friends - Gilda hrdinů, za démonickou bránou.
 • The Arena - Gilda hrdinů.
 • The Balverine Slayer - Knote Glade vjednom domě.
 • The Bloodline - od náčelníka Knote Glade po splnění questu White Balverine.
 • The Dragons - Gilda hrdinů.
 • The Guild of Zeroes - Bowerstone South, vdomě.
 • The Hierarchy of Weapons - Gilda hrdinů.
 • The Northern Wastes - Gilda hrdinů.
 • The Oakvale Raid - Oakvale, vjednom zdomku.
 • The Old Kingdom - Gilda hrdinů.
 • The Other Land - Gilda hrdinů.
 • The Pale Balverine - Gilda hrdinů.
 • The Repenant Alchemist - Bower Stone South, obchod soblečením.
 • The Rotten Apple - Orchard Farm.
 • The Sock Method - Oakvale vjednom zdomků.
 • The Tailor´s Tragedy - Bower Stone North vjednom domě.
 • The Tale of Maxley - Gilda hrdinů.
 • The Tale of Twinblade - Gilda hrdinů.
 • The Trials of Aarkan - Oakvale vjednom zdomků.
 • The Trigamist - Bower Stone North vdomků.
 • The Ugly Guide - Oakvale vjednom zdomků.
 • Three Haikus by Miko the Bard - Gilda hrdinů.
 • Windbreaker Rule Book - Bower Stone South vjednom zdomků.
 • You Are Not a Bad Person - Bower Stone South vjednom zdomků.

  Fable: The Lost Chapters

  Průvodcem světa Fable obsahuje:

 • Úvod - mini rady ke hře
 • Návod - kompletní popis misi + vedlejší úkoly
 • Dodatek
  1. kompletní výpis Démonických brán, návod na jejich otevření, předměty uvnitř atd..
  2. stříbrné klíče - jejich pozice se obrázky
  3. stříbrné truhly - pozice a předměty uvnitř
  4. rozsáhlé questy - Hidden Booty Hunt, Collect the Hero Dolls a Book Collection.

0) Úvod

V této hře se stanete buď dobrým, nebo zlým, to vše záleží na vás. Pokud se přidáte na temnou stranu, tak čase vám narostou parůžky a jste postrach pro okolí. Jinak se z vás stane svatý, který dostane svatozář a kam jde, tam ho lidí uctívají.

Zkušenosti

Ve hře najdeme 4 druhy zkušeností, zelenou, červenou, žlutou a modrou. Zelenou získáte ze zabitých monster, což jsou malé zelené kuličky. Červená je za boj, ty se nesbírají jako zelené, ale stačí mlátit do nepřátel, žlutá je za používání luku a obchodování a modrá je magie, stačí kouzlit na nepřátele. V guildě je pak po dokončení výcviku zelený portál, tam probíhá povýšení postavy. Jak to tedy s těmi zkušenostmi je? Pokud máte zájem o dovednost sílu, která požaduje 500 červených zkušeností a máte jen 400 červených, tak se spotřebuje všech 400 a zbývajících 100 se pak doplní ze zelené, totéž platí i u zbylých zkušeností. Když je jich nedostatek, tak se doplní ze zelené.

1. Oakvale

The Birthday Gift

První úkol ve vesničce Oakvale. Máte splnit dobré skutky, za každý dobrý dostanete od otce 1 zlaťák. Získané peníze se pak použijí na nákup dárků pro sestru. V této misi lze získat i pár temných bodů, ale je to zbytečné.Temná strana se hraje až moc snadno a tam tudíž není co popisovat.

Takže prozkoumejte okolí, na mapě uvidíte zelené tečky. Kousek od otce je zelená tečka, oběhněte dům a najdete tam milence, jak se líbají. Zde zjistíte, že manžel podvádí svou ženu, hned vám chlapík nabídne, zdalipak byste nechtěli zlaťák za mlčení. Odmítněte nabídku (světlá strana). Zatím se dejte po cestě na náměstí, měli byste tam potkat kupce, který chce 3 zlaťáky za čokoládu, zatím toho moc nemáte. Kousek odtud je žena poblíž domku, která na vás mává, běžte za ní a dozvíte se, že hledá svého manžela. Řekněte jí, že se zrovna muchluje s jinou za barákem, rozčilená doběhne do místa činu a dá manželovi co proto. Běžte za otcem a dostanete první zlaťák.

Po okolí se pohybuje holčička, která hledá svého medvídka, k ni se vrátíme potom. Poblíž náměstí je průchod ke stodole, tam vás požádá chlapík, abyste mu pohlídali bedny a že se hned vrátí. Mezitím vás malý spratek co stojí před vámi provokuje, abyste zničili sudy (temné body), když vydržíte tento nápor, tak se vrátí jeho strýc a poděkuje vám za pomoc. Opět běžte pro zlaťák u otce.

Pokud se od stodoly dáte po cestě nahoru, tak tam uvidíte, jak velký kluk šikanuje malého. Stiskněte mezerník, čímž si zaměříte toho velkého a mlaťte do něho. Kluk vám poděkuje a dostanete medvídka, opět nazpět k otci. Temné body - je jasné koho máte zmlátit. Tak či tak dostanete medvídka.

Medvídka vraťte holčičce a také za to dostanete světlé body, nyní opět k otci. Temné body získáte snadno, stačí medvídka dát tomu, co šikanoval toho malého.

Celkově byste měli mít 4 zlaťáky, běžte za obchodníkem a kupte si čokoládu, kterou odneste své sestře. Ta je na mapě také jako zelená tečka a hraje si na poli se strašákem. Dejte ji dárek a pak… Po bitce běžte dle mapy k zelenému bodíku, tam najdete mrtvého otce a k vám přiběhne bandita. Kouzelník vás zachrání a odveze vás do Guildy.

2. Heroes´ guild

Vedlejší úkoly - 1. část

a) Jablkový koláč

Kousek od místa, kde je lukostřelba je budova, tam najdete kuchařku, která chce připravit jablkový koláč, ale jabka nejsou k nalezení. Proběhněte po okolí guildě a sesbírejte je, povalují se všude na trávě. Za odměnu dostanete kus koláče.

b) Závody

U zahrádky poblíž vchodu do hlavní části guildě jsou chlápkové, jeden z nich vám dá výzvu. Jako jediný doběhl k démonické bráně (místo kde se cvičí magie) za 50 sekund, pokud ho překonáte, tak získáte 25 gold. Stiskněte pravý myšítko a začněte utíkat k bráně a pak zpět, pokud jste to stihli, tak dostanete odměnu.

Guild Training (hlavní úkol)

Maze vás zachránil a zavedl vás do Guildy hrdinů.

Po probuzení vám řekne vaše spolubydlící Whisper, abyste šli na dvorek, neboť na vás čeká mistr. Pokecejte s ním a budete vpuštění k panáku, výcvik začne. Mlaťte do figuríny, pak dostanete klacek a proveďte totéž. Po rozmlácení figuríny vypadne zelený orb, je to zkušenost, kterou seberte, nebo stiskněte SHIFT a sama k vám poběží.

Poslední výcvik se bude konat v lesích. Běžte za mistrem a řekne vám o broucích, kteří jsou v lese. Projděte přes bránu do nové oblasti. Tam najděte brouky a zabijte je, vraťte se k mistrovi a budete pochválení. Dostanete možnost vyrůst.

Guild Training (hlavní úkol) - Apprentice

Uběhly roky a z vás se stal mladík. Opět Whisper vás probudí, že máte jít k mistrovi. Čeká na vás u dvora.

Dostanete železný meč a vstupte do arény. Proti vám se postaví Whisper, poprvé ji musíte 7x zranit, pak 7x ubránit zásahu a pak kombinace obrany a útoku ji dodělejte.

Další výcvik bude lukostřelba. Běžte za mistrem, první úkol je snadný, postřílet stojící figuríny, další je pak náročnější a to spočívá v zoomování. Takže natáhněte luk a klikněte pravým myšítkem, přepnete se do polo vlastního pohledu, kde se vám bude lépe zaměřovat. Takže zasáhněte ve stanoveném čase figuríny.

Posledním výcvikem je kouzlení. Opět běžte za mistrem a v dolním menu by se vám měl objevit symbol blesku. Dolní menu se ovládá pomocí čísla u klávesnice. Takže stiskněte číslo, kde se nachází symbol blesku. Hrdina tímto vypustí kouzlo a spálí figurínu. Postupně je usmažte.

Tímto jste dokončili výcvik, mistr se vás zeptá, jestli chcete jít na poslední zkoušku, nebo si jít hrát s Whisper, zatím si běžte hrát s ní.

Vedlejší úkoly - 2. část

c) Soutěž - mečový souboj

Po dokončení bojového výcviku se objeví chlápek s kapucí. Po pokecu s ním vám dá odměnu, pokud splníte úkol na A+. Je to snadné, máte porazit Whisper, takže běžte do arény a zmlaťte ji. Dostanete za odměnu katanu.

d) Soutěž - lukostřelba

Opět po dokončení výcviku. Máte za určitou dobu postřílet co nejvíce figurín. Čím víc natáhnete luk, tím bude také silnější zásah a také více bodů se vám přičte. Za nejvzdálenější figurínu toho dostanete nejvíce. Pokud se vám podaří nahrabat dostatek bodů, tak dostanete kuši.

e) Soutěž - magie

Snadné jako při výcviku. Stačí získat 18-20 bodů a máte A+. Dostanete lahvičky magie a léčení.

f) Vermin hunter

Po dokončení lukostřeleckého výcviku se objeví u vchodu do guildy chlápek s kapucí. Máte postřílet všechny vrabce, kteří poletují po okolí. Ti jsou schovaní na střeše nebo u stromu. Za každého dostanete 5 gold a když je pobijete všechny, tak dostanete rovných 20 navíc.

g) Play with Whisper

Rozhodli jste nadále setrvat v mládí a šli jste s Whisper do lesa. Po cestě narazíte na 3 bandity, připravte si luk a zabijte je všechny.

Vraťte se k mistrovi, abyste dokončili výcvik.

Guild Training - dokončení

Běžte za svým mistrem. Máte jít zase do lesíku, kde na vás čeká Maze, nejdříve ho máte 7x mečem udeřit, 7x lukem zasáhnout a 7x bleskem usmažit. Splněním tohoto lehkého úkolu dokončíte výcvik.

Mistr vás seznámí s dalšími vybaveními v guildě. První věcí je mapa, kde se zobrazují hlavní a vedlejší úkoly, za jejichž splnění budete dostávat zkušenost, peníze a také reown point. Reown point jsou speciální body, které získáte za zbití nepřátel nebo plněním questu. Ty vám zpřístupní nejen další úkoly, ale také jak vás budou lidí znát, dalo by se říci, že jsou to body za činy. Dále je tu zelený portál, tam si svého hrdinu můžete povýšit o nějakou tu dovednost (lze pouze v guildě) a posledním je teleport, ale o tom až později.

Kromě toho jste dostali od guildě i nějaké to vybavení, mezi ně lze jmenovat například lampu a odznak guildy. S lampou běžte k démonické bráně a rozsviťte, pak si s hlavou promluvte a budete vpuštění dovnitř, kde je elixír života a nějaké knížky. Získáním pečetě máte možnost používat teleport. Stačí podržet G a po chvílí se vám objeví místa, kam se můžete teleportovat.

Přistupte tedy k mapě a vyberte si zatím jediný dostupný quest, který nepožaduje tolik Reown point. Následně na mapě vám začne blikat žlutá šipka ukazující směr, kam máte jít.

Oblast - Look out point

Tady narazíte na chlápka u brány, ten vám dokáže změnit jméno, podle kterého vás lidé budou oslovovat. Defaultně se nazýváte Chicken Chaser, což není moc přitažlivé. Dejte se podél cesty k sošce, tam narazíte na žebráka, jak ho nějaký chuligán otravuje. Máte opět na výběr, temnota nebo světlo. Světlá strana pomůže žebrákovi, když si prdne (symbol zadku v menu), čímž ho odeženete, žebrák vám poděkuje. V dané oblasti se nachází také trnité rostliny u cesty, jejichž zničením se dostanete ke stříbrnému klíči. Odtud se můžete dostat do města Bowerstone, Picnic Area a Greatwood Entrance.

Wasp Menace (hlavní úkol)

První úkol z guildy je pobít včelky, které ohrožují lidí. Vyjděte z guildy a dejte se po směru žlutě blikající šipky. Cestou vás zastaví chlápek, který vám řekne o řádění monster. Dojděte do Picnic Area. Tam na vás čeká hromada včel, zatím se však můžete obohatit o jablka, koláče a lektvary, co jsou na stole. Zabitím všech včel se objeví jejich královna, která po čase povolá další včelky. Není to těžké, takže po chvíli ji zabijete. Získáte z ní hlavu a přijdou lidé, kteří vám začnou tleskat.

Hlava královny včel je trofej, kterou můžete ukázat lidem v okolí a získat tak další Reown body navíc. Splněním tohoto úkolu automatický se spustí Maze Information.

Oblast - Město Bowerstone

Ve městě vám zabaví zbraně a strážce vám řekne něco o zákonech. Mlácením do sudu, nebo kradení věcí z cizích domků je trestným činem, za který musíte zaplatit pokutu. V každém městě je možno koupit dům. Do domu můžete dokoupit vybavení, nechat ho pronajmout, používat ho jako odpočívárnu, nebo prodat, to vše záleží jen na vás. Ve městě najdete také holičství, obchůdky, questy atd…

Maze´s Information (hlavní úkol)

Po splnění předchozího úkolu se máte dostavit do Bowerstone za Maze, takže následujte žlutou šipku. Maze na vás čeká u vchodu do hospody, řekne vám více o tom, co se stalo oné noci, kdy napadli bandité vesnici. To je vše, jde o velmi krátký quest.

Vedlejší questy v Bower Stone (Bowerstone South a Bowerstone Quay)

Zatím se nemůžete dostat ke starostce, stráž vás nepustí do Bower Stone North, tam se dostanete později.

The Sick Child (vedlejší úkol)

Pokud se budete pohybovat po ulicích města, tak narazíte na holčičku, která vás zavede k její matce, která vás požádá o pomoc. Její syn je nemocný a vaším úkolem je najít způsob jak ho vyléčit. První indicie by mohla být místní čarodějnice v Bowerstone Quay, vchod je kousek od školy. Tam na ni narazíte, jak míchá u kotle a řekne vám, že je nutné mít 4 vzácné houby. Tento úkol je poněkud na delší dobu, ale i tak vám řeknu kde najdete ty 4 hříbky.

1. Heroes Guild - první houbu můžete najít v guildě. Pokud půjdete od města zpět k guildě, tak můžete narazit na dva chlápky, kteří vám řeknou, kde je houba. Předtím si kupte ve městě od místního obchodníka rybářský prut. Uvnitř guildy se dejte k démonické bráně a můžete vidět ve vodě bublinky, tak tam tak hoďte prut a vylovte houbu.

Pokud nevíte jak zacházet s prutem, tak v místě kde se dají lovit ryby (v levém dolním rohu se objeví symbol udice) tam hoďte prut, objeví se měřič zátěže na prut, takže postupně přitahujte rybu, ale někdy se vzpírá a indikátor začne červenat, takže tehdy musíte přestat, ať si ryba dělá co chce, jinak dojde k utržení vlasce. Takto postupně si přitáhnete svoji obět.

2. Cyril a Myra - v lese v guildě po zadání úkolu můžete najít Cyrila, který miluje Myru. Složil pro ni báseň a chce, abyste ji to donesli a řekli že autorem je Cyril. Dejte se do Oakvale, kde najdete poblíž studny Myru, dejte ji báseň a na dotaz, jestli jste autorem: a) zlý- samozřejmě řeknou že jsou autory, b) hodní - napsal to Cyril. Tak či tak dostanete od ni milostný dopis, který zaneste Cyrilovi a získáte další houbu.

3. Merchant - máte se dostat do Barow Filed, kde je obchodník. Buď mu houbu ukradněte a pak zaplaťte 750 pokutu, nebo kupte za 1500.

4. Unhappy Woman - v Picnic Area je smutná dívka. Běžte k ní a zatancujte ji kozáka a po chvílí ji bude lépe. Odměna bude další houbička.

Doneste všechny hříbky čarodějnici a získáte lék, který odneste zpět chlapci. Po vyléčení samozřejmě budete odměnění penězi a nějakými reown body.

Beardy Baldy (vedlejší úkol)

V oblasti Bower Stone Quay, kde byla čarodějnice poblíž mola najdete chlápka, který tvrdí, že má dceru. Postupně vám řekne abyste si pořídili nový účes, vousy atd., no až nakonec budete mít divný výstřih a knírek a všichni okolo vás se budou smát. Vraťte se k němu a řekne vám pravdu, že si z vás udělal srandu, dá vám nějaké peníze a odejde.

Vraťte se k guildě, kde dostanete další úkoly. Klikněte na mapu a zvolte hlavní quest: Protect Orchard Farm nebo Attack Orchard Farm. Předchozí questy byly spíše cvičné, ale teďka už začne to pravé.

3. Dobrodružství začíná

Jak bylo řečeno, předchozí questy byly spíše tutorial a měly vás seznámit s místním životem v Albionu. Po přijetí ať už za temnou nebo světlou stranu (Attack Ochard Farm - temná, Protect Orchard Farm- světlá strana) se vydejte na cestu směrem k Greatwood.

A) Oblast - Greatwood

Přechod do: Fisher Creek, Greatwood Lake, Orchard Farm

V této oblasti se můžete zkušenostně obohatit, neboť jsou tady někdy včely, nebo bandité a množí se dokola, takže si docela nahrabete. Prvně zabijte všechnu okolní havěť a sesbírejte v okolí truhly, vybavení atd. Pokud máte zapsaný quest Protect/Attack Orchard Farm, tak v tuto dobu je průchod do oblasti Orchard Farm uzavřený a cesta dál vede do Greatwood Lake, ale než se tam vydáte, tak navštivte Fisher Creek.

B) Oblast - Fisher Creek

Hned se spustí animace, kde je rybář uvězněn v domě a okolo jsou včely, zabijte je a tím osvobodíte rybáře. Dostanete od něho prut a můžete přijmout jeho výzvu. Poblíž ve vodě můžete vidět bublinky, takže hoďte prut a pokuste se rybu vylovit, možná se vám povede zlatou rybku chytit. Doporučují lovit v místech, kde jsou bublinky ve vodě, neboť v těchto místech můžete najít předměty, jako jsou stříbrné klíče, lektvary a jiné cennosti. Jinak v normální vodě jsou ryby.

Návod jak chytit rybu a jiné předměty:

Pokud nevíte jak zacházet s prutem, tak v místě kde se dá lovit ryby (v levém dolním rohu se objeví symbol udice nebo hák), tak tam hoďte prut, objeví se měřič zátěže na prut, takže postupně přitahujte rybu, ale někdy se vzpírá a indikátor začne červenat, takže tehdy musíte nechat, ať si ryba dělá co chce, jinak dojde k utržení vlasce. Takto postupně si přitáhnete svoji obět.

Pokračujte cestou do Greatwood Lake.

C) Greatwood Lake

Přechod do: Greatwood Gorge a Orchard Farm

V této oblasti se nachází stříbrný klíč hned nahoře po cestě, dále stříbrnou truhlu, jinak nic důležitého, snad bandity můžete po cestě najít. Tak či tak běžte do Orchard Farm.

D) Orchard Farm

Attack Orchard Farm (hlavní úkol - temná strana)

Úkol je jasný, máte pomoci banditům s krádeží. Hned na začátku se s nimi setkáte a dají vám instrukce. Běžte do farmy šlohnou krabice, musíte krabice odnést zpět do místa, kde jste se s nimi setkali. Během přenášení krabic budete napadení strážci, které zabijte. Nakonec bandité odejdou s bednami a objeví se Whisper. Nebude to lehké ji porazit, mlaťte do ní, dokud meč nezrudne, tehdy aktivujte pravé myšítko, čímž prorazíte její obranu, pokud to nevíte, tak by se dalo říci, že jde o kombo. Takto můžete drtit i silnější nepřátele.

Protect Orchard Farm

Pro změnu jste na straně dobra, takže nepřátelé budou nabíhat směrem ke stodole a krást bedny, máte za úkol je pobít a nenechat je, aby šlohli krabice. Na konci se opět objeví Whisper, kterou porazte, viz. Attack Orchard…

Po porážce Whisper dostanete její brož, což je trofej, se kterou můžete machrovat.

Vedlejší quest

Hobbe Killing Contest (vedlejší quest)

V guildě si můžete vzít další quest, tenhle už je vedlejší. Máte se dostavit k Orchard Farm, tam se setkáte s Whisper a farmářem. Na tuto misi si pořiďte dobré zbraně, jinak se vám nepovede je pobít. Takže úkol je prostý, máte pobít víc Hobbes než Whisper, takže se dejte do toho. Doporučují pobít ty, které už načala Whisper, vy je jenom doděláte a shrábnete zkušenosti. Odměnou pro vás bude Hobbe´s Tooth.

4. Escort Trader

Po splnění hlavního úkolu Protect/Attack Orchard Farm se vám zpřístupní v guildě další úkol. Je to docela náročné a budete se dost často mlátit hlavou o zeď, proto doporučuji před plněním tohoto úkolu koupit si pořádné zbraně, které zraňují aspoň 100 a výše.

Podle kompasu se dejte k místu, kde na vás čekají 2 obchodnicí, spolu s nimi pak projděte přes temný les, cestou narazíte na dalšího, který byl škrábnut od vlkodlaka (Balverine), no pokud ho nepřijmete, tak přijdete o bodíky dobra, takže ho vezměte sebou. Co na vás čeká? Vlkodlaci, pokud jste přijali 3. obchodníka, tak se také změní na vlkodlaka, Hobbes, bandité a explozivní houby, které musíte ničit pomoci luku, na konci cesty před jeskyni do Bowerstone na vás čeká podzemní golem, kterého musíte zabít. Doporučují nechat obchodníky na nějakém relativně bezpečném místě a sami se vydat vymlátit nebohou havěť na dané mapě. Na konci cesty pak dostanete trofej - peří.

5. Návrat do Oakvile

Nyní se vydejte do guildy, kde si vylepšete nějaké vlastnosti, udělejte nějaké ty vedlejší úkoly. Pokračování se bude konat v Oakvile, takže od Bowerstone se vydejte o jednu mapu dál a tam bude vesnice Oakvile, mnoho se tady změnilo a dokonce zde potkáte holčičku, které jste pomohli najít panenku. Najdete tady také Myru pro quest Sick child a také Maze, který vám řekne více o tehdejší noci, kdy zaútočili bandité, no je tady velká náhoda, že to přežila i vaše sestra, o které snad ví vědma u banditů.

Vedlejší questy

Treasure of the Ghost Pirate

Běžte na pláž, jsou tady dvě, takže na jedné najdete vchod do jeskyně a kousek od ní je žena, promluvte si s ní. Pak se vydejte na druhou pláž, kde se konají soutěže v kopání slepic, ale bohužel tam straší duch. Vydejte se tam a pokecejte s duchem námořníka, řekne vám, že zemřel, ale zanechal nějaké peníze pro svou ženu a schoval je na pláží (na té, kde byla jeho žena) a že je máte najít. Zpět na první pláž a poblíž mola narazíte na místo, kde se dá kopat (pokud máte lopatu), vyhrabte 500 zlatých a dejte to jeho ženě. Duch vám za odměnu řekne, že na hřbitově v Memorial Garden pod sochou najdete něco a pak zmizí. Na hřbitově po sochou opravdu najdete poklad, obsidianovou sekeru, stříbrný klíč a další drobnosti.

Chicken Kicking Competition

Po splnění předchozího úkolu pak můžete jít soutěžit v kopání slepic. Pokud dosáhnete 200 bodů, tak dostanete stříbrný klíč, při 250 pak dostanete čepici a dále už kopete za peníze.

6. Hledání sestry - Twinblade´s Camp

V Oakvale běžte na pláž, kde jste narazili na ženu ztraceného námořníka, kousek odtud najdete vchod do jeskyně. Teďka začíná poměrně obtížná pasáž, v okolí se pohybují 3 bandité a nesmí vás vidět a máte se dostat přes ně nepozorovaně, jinak spustí poplach a zavřou bránu. Buďto se přes ně přeplížíte, nebo si připravte luk a musíte jedním zásahem je zabít. Pak pokračujte dovnitř.

V oblasti Abandoned Road je spousta banditů, z počáteční rozhovoru se dozvíte, že pro vstup do tábora musíte mít banditský komplet. Pobijte nejdříve nepřátele a v truhlách budete postupně nacházet kousky oblečení, až nakonec jich budete mít 6 dílů. Běžte nahoru, kde si oblečte banditskou uniformu a budete vpuštění do tábora. Změňte si oblek zpět a pobijte všechny bandity, u jednoho z nich poblíž klece najdete klíč, kterým otevřete uvězněné dívky. Tím že jste to tam zmasakrovali, se na vás vrhne horda a otevře vám tak bránu.

V poslední části Twinblade´s Tent se konečně setkáte se šéfem banditů Twinbladem, je poněkud velký, ale s dobrým mečem, popřípadě sekerou ho zvládnete. Má tendenci po vás majznout svými čepeli, které se zaboří do země a tehdy běžte na něho ze zadu, čímž ho zraníte. Takto postupujte a někdy v polovině jeho ztraceného života se zastaví hra a objeví se vědma banditů, která není nikdo jiný než vaše sestra, která je teďka slepá, ale ovládá magii a právě ona je tou vědmou.

Pak máte na výběr, buď zabít Twinblada nebo odejít, ale nejdřív vybrakujte jeho stan.

Vedlejší quest

Trader Rescue

Po vyřešení problému s Twinbladem si zajděte do guildy pro quest, no máte jít do Twinblade Campu a osvobodit 3 obchodníky. Pobijte všechny nepřátele, v první části tábora se nachází jeden, v další jsou pak dva, takže si promluvte s nimi a se všemi třemi opusťte tábor. Jen takový detail, po přijetí každého obchodníka do party se na vás vhrne horda nepřátel.

7. Hledání archeologa

Po návratu do guildy se stavte u Maze, který vám řekne něco malinkého a pak vás požádá, abyste našli archeloga, který je ve Witchwood. Jediným způsobem, jak se dostat na ostrov Witchwood je pomoci teleportu. V první oblasti na vás čeká kamenný troll, no je pěkně tuhý, takže dobrá výzbroj se vám bude hodit.

V další oblasti najdete hned u vchodu démonickou bránu, ve kterém je schovaný archeolog, ale brána se neotevře, dokud neoslovíte správně jeho jméno, kousek odtud jsou 4 kamenné sloupy, každý obsahuje jedno písmeno. Zatím si jich nevšímejte a pokračujte v cestě do Temple Avo, kde obdarujte chrám nějakým obnosem peněz, promluvte si s okolními lidmi a jeden z nic vám řekne, že ta démonická brána se jmenuje HITS. Vraťte se zpět ke kamenným sloupům a mlaťte do nich tento výraz a brána se otevře. Uvnitř si pokecejte s archelogem a posbírejte drobnosti.

8. White Balverine (hlavní úkol)

Pro vstup do Arény je nutné získat respekt od místního náčelníka. Teleportujte se do Witchwood Cullis Gate a pak do Knote Glade. Určitě se nemůžete ztratitm, neboť žlutá šipka ukazuje kam máte jít.

Hned jak dorazíte do oblasti Knote Glade, tak se spustí animace, kde před bránou vesnice jsou vlkodlaci a stráže odmítají otevřít bránu pro nebohé vesničany. Připravte si zbraň a vrhněte se na ta monstra, po jejich likvidaci stráže otevřou bránu, kde si pokecáte s místním náčelníkem. V okolí ohrožuje nebezpečný tvor, zvaný White Balverine, je téměř nesmrtelný. Po chvílí se objeví zmíněné monstrum, které 10x zasáhněte, někam zdrhne pryč. Náčelník vám řekne, abyste šli za vdovou místního lovce. Vydejte se nahoru a opět se objeví Balverine, stačí 10x střelit a zase zdrhne pryč. Promluvte si s vdovou a dozvíte se, že bílý Balverin je její manžel a předá vám stříbrný vylepšovač zbraní. Takže pokud máte volné místo ve zbrani, tak ho tam vložte. Od náčelníka se dozvíte, že se dané monstrum nejvíce zdržuje ve Witchwood Lake. Vydejte se tam a opravdu ho tam potkáte, připravte si zbraň se stříbrným vylepšovačem a zabijte ho.

Vraťte se k náčelníkovi a dostanete dopis od své sestry Therese a knihu.

9. Aréna (hlavní úkol)

Běžte do oblasti, kde je Aréna, před tím, než začne bitka, tak mějte dostatek zásoby léčivých lektvarů, many, kvalitní zbraně atd.. Bude to docela těžký zápas, pokud se na to nepřipravíte.

Dostanete základní instrukce, od obchodníka si můžete koupit vybavení a po chvílí bude oznámeno, že předchozí hrdina to nevydržel a jste na řadě vy.

 1. kolo - Wasp: přežijte 4 vlny obřích vos. Zisk: 100 zlatých.
 2. kolo - Hobbes: opět 4 vlny a získáte tak 500 zlatých.
 3. kolo - Balverine - 1000 zlatých.
 4. kolo - Nemrtví - 2000 zlatých.
 5. kolo - Banditi - 3000 zlatých.
 6. kolo - Earth Throll - 4000 zlatých.
 7. kolo - Rock Throll - 8000 zlatých.
 8. kolo - Scorpion King - 10000 zlatých.

V počátcích bojujete sám a pak se přidá Whisper. Na konci, kdy spolu zabijete Scorpion Kinga, se objeví Jack, který řekne, že odměna je jen pro jednoho, takže budete muset zabít soupeře, což je Whisper. Bojujte s ní a až jí odeberete dostatek života, tak si klekne a prosí vás o život, máte na výběr, buď zabít nebo odejít.

Tak či tak proběhne animace, kde získáte trofeje a starostka Grey vás pozve k sobě do svého příbytku v BowerStone North. Nyní tam máte přístup do horní čtvrti.

Hned jak vyjdete ven, tak vás osloví bandita, že se máte dostavit do Grey House, čeká tam na vás Therese. Vyjdete se tam a bude tam na vás čekat, promluvte si s ní a dozvíte se o tom, že vaše matka stále žije.

Vedlejší úkoly

Po splnění questu ohledně setkání s Therese se vám v guildě objeví další úkoly.

Lost Trader

Dejte se do Oakvale, pak přes malou jeskyni až směrem k táboru Twinblade. No u Abandoned Road se setkáte s obchodníkem, který vás požádá o pomoc. Jeho bratr je uvězněn mezi bandity a máte ho osvobodit. Pohodička, probojujte se přes tuny tupého masa a oslovte Toma, kterého odvezte zpět k jeho bratrovi. Dostanete za odměnu Treasure Clue 2.

Break the Siege

Vraťte se do Knote Glade a uvidíte, že bandité obklíčili vesnici. Šéf banditů vás pošle dovnitř abyste vyřídili vzkaz náčelníkovi. Vstupte do vesnice, pokecejte s náčelníkem a zjistíte, že bandité hodlají osvobodit svého vůdce. Takže řekněte strážím ať otevřou bránu a že si to s bandity vyřídíte. Takže se na vás vrhne horda tupého masa, které pokoste.

Po splnění Break the Siege dostanete zprávu od Mazeho a také od Guildmastera ohledně střelecké soutěže v Knote Glade.

Další vedlejší úkoly

Ghost Granny Necklace

Zajděte do známého Orchard Farm, kde si pokecejte s farmářem. Řekne vám o tom, že duch její matky straší v okolí, a je nutné s tím něco udělat. Za domem najdete hrob a u toho je duch, promluvte si s nim a dozvíte se, že bandita mu ukradl náhrdelník. Hledaného banditu najdete v Greatwood Lake, zabijte ho a přineste farmáři náhrdelník a tím duch může v klidu odpočívat.

Assassin Attack

Běžte do Knote Glade a napadne vás Assassin (z jeho těla získáte panenku - Doll of You), kteří byli najmutí, aby vás zabili za to, že jste porazili TwinBlade. Další na vás čeká v Witchwood Cullis Gate a poslední várka zabijáků se objeví náhodně, od jednoho z nich získáte Treasure Clue 3.

Archery Competition

Před bránou v Knote Glade se pořádají střelecké soutěže. No je to stejné jako v guildě, máte zasáhnout terče a samozřejmě překonávat své předchozí rekordy. Nejlákavější odměnou je tady Treasure Clue 4, jinak z této soutěže si můžete odnést nějaké cetky.

10. Pozvání od starostky Grey

Po vítězství v Aréně máte přístup do bohatší horní čtvrti, kde sídlí starostka a samozřejmě obchod s exotickým zbožím. Hlavně si tam kupte Solus Greatsword, stojí okolo 70 000 zlatých, má v sobě 3 vylepšení (Flame, Health a Sharpening) a poškozuje za 314 bodů, což je hodně dobrá zbraň. V této části hry máte 2 cesty, obě vedou k postu starosty, buď zajdete za starostkou a budete se jí dvořit nebo jít za vězněm, který o starostce něco ví.

Investigating the Mayor

Chlápek stojí na druhém konci horní čtvrti a je v kleci samozřejmě. Ví, že starostka zabila svou sestru a má důkaz. Řekne vám, abyste zašli za Rhodri, který se radil se sestrou starostky. Rhodri najdete v Barrow Fields, stojí kousek od démonické brány. Poví vám, že se s její sestrou setkávali v Grey House a znamení bylo to, že 3x rozsvítil lampu u stáje. Vyjdete se do ponurného Grey House a hned u vchodu do oblasti jsou stáje, 3x rozsviťte lampou a objeví se duch. Běžte k domu a vlezte do sklepa, kde najdete nějaké vybavení a duch vám poví, abyste řekl ohledně její smrti. Seberte papírek a pak nastane několik cest k cíli:

 1. pokud jste si vzali Grey za ženu, tak o listinu přijdete a vězeň bude mrtev.
 2. pokud ještě jste si ji nevzal, tak vám nabídne, že pokud ji dáte listinu, tak si vás vezme. Pokud souhlasíte, tak přeskočíte to zbytečné dvoření a nošení dárků a rovnou si to rozdáte s Thunderem.
 3. 3. odmítnete ji dát listinu a ona odejde. Vraťte se do Bower Stone a listinu dejte velitele stráží, který vás navrhne na starostu. Máte pak přístup do domku starostky a najdete tam stříbrný klíč a truhlu.

Mayor´s Invitation

Zajděte za starostkou, no budete se ji muset dvořit a nosit ji dárky.

 1. kupte v obchodě černou růži a doneste ji jí.
 2. nemůže se vdát za někoho, kdo nemá vlastní dům, takže pokud ho ještě nemáte, tak si kupte jeden.
 3. máte najít její náhrdelník, promluvte si s okolními lidmi a dozvíte se, že náhrdelník je v Oakvale, vydejte se tam a na hřbitově Memorial Garden u zdi stojí 2 chlápkové. Propližte se za nimi za zdi a dozvíte se, že ukryli náhrdelník na pláží mezi dvěma loďmi. Běžte za nimi a zabijte oba chlápky, pak na pláž, kde vyhrabte náhrdelník.
 4. Souboj s Thunderem. Řekne vám, že o její přízeň bojuje také Thunder a máte ho vyzvat na souboj. Thunder na vás čeká v Bowerstone Jail, pak se dostanete do Windmill Hill a zastávka končí u Headman´s Hill. Opět ho zraňte a spolu s nim spadnete dolů, kde proběhne další bitka. Až mu odeberete dostatek života, tak uteče do jeskyně. Tam kde stojí je v jezírku další stříbrný klíč, kousek od vás je démonická brána, která se otevře po tom, co porazíte Thundera. Vstupte do jeskyně a porazte ho, Thunder pak odejde pryč a vy získáte jeho helmu. Vraťte se za starostkou, kde proběhne svatba.

11. Záchrana Archeologa (hlavní úkol)

Vydejte se do Bower Stone Jail, pak Windmill Hill, kde budete na konci zastavení silovým polem. K zničení tohoto pole musíte zabít miniony u mlýnu a pak můžete pokračovat v cestě. Pokračujte do Gibbet Woods a v oblasti Prison Path se spustí časové omezení, po kterém se máte dostavit dolů k molu. Cestou na vás čeká horda minionů a až se probojujete dolu, tak porazte poslední skupinku a tím bude Archeolog osvobozen.

Vedlejší úkoly

Execution Tree/ Execution Tree Rescue

Opět protichůdné úkoly. V Execution Tree máte dopravit vězně na popravu a ve druhé Rescue ho máte osvobodit. Druhý úkol je samozřejmě za temnou stranu. Začneme s úkolem za dobrou stranu.

Execution Tree

S několika strážci a vězněm se máte dostat do Headmen´s Hill, postupují hrozně pomalu, takže to s nimi musíte vydržet. Vždy v krátkém úseku budete napadení bandity, kteří se snaží osvobodit. Musíte je zabít všechny a pak pokračovat v cestě do dalších oblastech. Až se dostanete k cíli, tak na vás vybafne poslední skupina banditů, které porazte.

Execution Tree Rescue

Tentokrát pracujete pro bandity, máte 3:45 minut na to, abyste osvobodili vězně. Probojujte se přes stráže k Headmen´s Hill, kde zabijte několik stráží i kata. Vězeň uteče a tím je úkol hotov.

Darkwood Disturbance

Spolu s Briar Rose se vydáváte do temného lesa, tam najdete podivný oltář, kterým se povolává minony. Ona se bude snažit zničit oltář a na vás je, abyste ho ochránili před vlnami minonů. Po uplynutí času a pokud jste oba přežili, je oltář zničen a minony jsou fuč.

12. Cesta přes hřbitov (hlavní úkol)

Archeolog vám řekl, kde se nachází vaše matka. Vydejte se do Headmen´s Hill a odtud pak do Lychfield Graveyard. Kousek od vchodu do této oblasti je démonická brána, která se otevře po splnění zdejšího úkolu.

Dejte se do blízkého stavení a uslyšíte, jak dva chlápci si mou ruce, že ukradli sadu brnění padlého hrdiny Nostra. Po pokecu si promluvte s jedním z nich, který vám zpřístupní cestu na hřbitov. Ještě v jeho baráku seberte Nostro´s Helm. Uvnitř se budou objevovat tuny nemrtvých, takže je pokoste v okolí. Na konci hřbitova je Nostrův hrob, kde si promluvte s duchem, který požaduje navrácení jeho výzbroje. Helmu už máte, v okolí se začnou objevovat znamení, kde se nachází jeho výzbroj, takže z rybníka vylovíte štít a pak vykopete u jednoho z těch hrobů brnění a meč. Doporučují celý hřbitov pořádně prokopat, neboť zde najdete stříbrné klíče a hromadu dobrého vybavení.

Vraťte výzbroj Nostrovi a běžte k démonické bráně, kde budete puštěni dál.

Překonejte oblast Old Graveyard Path až do Circle of the Dead. Vstupte do kruhu a začnou se na vás hrnout nemrtví, můžete je likvidovat jen, pokud jsou v kruhu. Až jich pobijete dostatečné množství, tak se objeví 3 mega zombící, které také zabijte, tím je úkol hotov a máte přístup do dalších oblastí.

Vedlejší úkol

Bounty Hunt

V guildě na vás čeká vedlejší úkol. Bandité unesli lidi z města a máte je zachránit. Vyjdete se do Greatwood Entrance, kde uvidíte, jak se bandité rozdělili. Běžte nejdříve do Fisher Creek, kde zabijte všechny neřády a osvoboďte vězně. Jste omezení časovým limitem, tak se moc nikde nezdržujte. Vraťte se zpět a objeví se bandita, který vám chce něco vzkázat, zabijte ho a dejte se do Greatwood Lake, na kopci stojí vůdce banditů a pokud se pohnete, tak dívku zabije. Připravte si luk a namiřte na jeho hlavu, musíte ho zabít jednou ranou. Běžte pak nahoru, kde oslovte dívku, přijde další várka nepřátel, takže je pobijte. Treasure Clue 1 je dostatečnou odměnou.

13. Záchrana Scarlet Robe (hlavní úkol)

Vraťte se do oblasti Circle of Death a vstupte do dveří, které se předtím otevřely. Projděte několik oblasti, jako jsou: Underground Chamber, Underground Tunnel, Cliffside Path, Underground Passage až k mučírně, kde najdete svou matku. Osvoboďte ji a běžte stejnou cestou zpět. No ale stejně budete chycení Jack of Bladem. Přijdete o veškeré vybavení a jste vržení za mříže.

Strávili jste nějaký čas ve vězení, jednoho dne zjistíte, že správce má narozeniny a pořádá soutěž v běhu. Stačí pořád běhat a stráže vám budou ukazovat, kam máte běžet. Není to těžké, takže pokud jste dorazili k cíli, tak budete odměnění. Vyslechnete si báseň od správce věznice. V jeho komnatě se propližte k policím s knihami a získáte kód, potichu se vraťte ke stolu se třemi knihami a pokuste se jednu z nich otevřít. Na poprvé nikdy nenajdete klíč, takže jste vrácení zpět za mřížemi a ještě mučení.

Další rok uplynul a správce má opět narozeniny, takže zase jsou běžecké soutěže. Vyhrajte a opět se přesunete do jeho pracovny. Připližte se k policím, kde získáte další kód, kterým otevřete jednu ze dvou zbývajících knih, je jedno kterou, prostě na druhý pokus to většinou vyjde. Jste vrácení zpět za mříže, ale mučení bude později, neboť správce ztratil klíč. Až stráž odejde, tak otevřete bránu a vyjděte ven. Venku se dejte doleva, pak po schodech nahoru a do strážnice. Z truhel můžete sesbírat komplet strážnického obleku a v truhle jsou všechny vaše věci. Oblečte se a jde se na věc. Se slušným vybavení není pro vás zabít hordy strážců a osvobodit tak svou matku. Dejte se známou cestou zpět u kruhové bazénu se vynoří Kraken, který neustále máchá svými chapadly, hned jak majzne chapadlo na zem, sekejte. Až mu odsekáte chapadla, objeví se hlava, do které také řežte. Až ho zlikvidujete, tak získáte trofej a postup dál. Více nepřátel už po cestě nebude, takže se dostanete ven.

14a. Geteway to the Hook Coast (hlavní úkol)

Vaše matka vám zanechala úkol v guildě, přeneste se tam a dozvíte se více od Guildmastera. Dostaňte se do Ancient Cullis Gate, kde najdete kruh, pobijte nepřátele okolo vás, dokud se nenaplní ukazatel. Až se tak stane, tak budete moci vstoupit do portálu, kde budete přenesení do Hook Coast.

V Hook Coast si projděte okolí, najdete tady truhly atd…, no hlavně, abyste došli k požadovanému místu, což je stará svatyně, která je chráněna silovým polem. Dojděte tam a dostanete zprávu od matky, která vás povolává zpět do guildy. Běžte do sídla Mazea, kde uvidíte, jak minioni unesly matku. Předtím vám řekla, abyste si vzali knihu co je na stole. Běžte za Guildmasterem, kde dostanete další úkol.

14b.Return to Hook Coast (hlavní úkol)

Vraťte se zpět do Hook Coast a běžte ke svatyni. Počkejte dokud silové pole nezmizí, pak vstupte do ruin. Najdete tam Maze a vaši sestru. Dozvíte se, že Maze se přidal na stranu Jacka. Maze dokončí rituál a objeví se Jack, který si vezme klíč i vaši sestru. Maze tedy zbyl na vás, porazte ho a získáte tak trofeji.

Vraťte se zpět do guildy a od mistra dostanete další úkol.

14c. Try to Stop Jack of Blades (hlavní úkol)

Postupně budete přenesení do několika míst, na kterých jste už byli. V daných lokalitách zuří bitky mezi nemrtvými a miniony proti strážím a členy z guildy. Vašim úkolem je vždy dostat se na požadované místo, kde uvidíte, jak Jack postupně získává moc. Až doběhnete k poslednímu orbu, tak budete vrácení zpět do guildy. Guilda je v plamenech, od mistra se dozvíte, že Jack je v komoře osudu, vydejte se tam.

14d. Battle Jack of Blades (hlavní úkol)

Předtím než tam půjdete si vezměte luk a dostatek léčivého lektvaru. Po shlédnutí animace se pusťte do Jacka. Až mu odeberete polovinu života, tak se vznese a bude po vás vrhat mrazivá kouzla, takže si připravte luk a střílejte na něho. Je to dost nebezpečný nepřítel, ale nakonec ho zdoláte a pak máte možnost, buď zabít sestru mocným Aenosovým mečem, nebo ho hodit do Vortexu. To záleží na vás.

Pak proběhne animace, kde je znovu vybudovaná guilda a vše se vrací zpět.

15. The Lost Chapter

Po zabití Jacka hra nekončí, neboť obsahuje další příběhovou linii.

The Prophets of the Fire Heart (hlavní úkol)

Pokračování začíná v Oakvile v Memorial garden, jste povolání zpět do guildy. Přesuňte se tam, kde si pokecejte s Guildmasterem v Look out point. Proběhne animace, kde hrdina Scythe je napaden Summonerem. Je nutné se dostat do mrazivých oblastí, kde je sídlo Scytha.

Kousek od guildy je skrytá démonická brána, která se nyní otevře, vstupte dovnitř a najdete tam několik uvězněných Prophetů. Ty buď osvobodíte, nebo zabijete. Jste na čtvercové podlaze, se symboly slunce a měsíce. Není to těžká hádanka, prostě buď nastavíte jen sluneční symboly (Prophets bude žít) nebo měsíční symboly (Prophets zemře). Až celé toto projdete, tak získáte ohnivé srdce.

Teďka je nutné dané srdce odnést do Hook Coast k majáku. Předtím si ještě splňte posledních pár vedlejších úkolů.

Vedlejší úkol

The Hidden Sword

V Mazeově pracovně se dozvíte o ukrytém meči v guildě. Běžte na zahradu se 4 hrobky, v jednom z nich najdete skvělý Avo Tear.

The Ransom Victim

V Knote Glade vás požádá náčelník o osvobození jeho syna, který byl unesen bandity. Po cestě můžete narazit na staršího syna, který chce, abyste dovezli jeho mladšího bratra k němu. Zatím však se dejte do místa, kde byla démonická brána, ve kterém jste našli archeologa. Teďka je tam banda zabijáků, vstupte do jeskyně a zabijte nepřítele, spolu s chlapcem vyjděte ven a zabijte další nepřátele. Při cestě zpět budete napadení dalšími bandity, kteří se snaží chlapce zabít. Až se dostanete do Knote Glade, tak buď chlapce zavedete k jeho bratrovi, který ho zabije nebo za jeho otcem.

16. The Ship of the Drowned (hlavní úkol)

Vydejte se do Hook Coast, bude tam i Briar Rose. Ostrůvek je napaden Summonery, kteří se snaží zničit maják. Takže je zabijte všechny dřív než ho vážně poškodí. Po jejich likvidaci se dejte k majáku a umístěte tam Ohnivé srdce. Objeví se loď, která vás odveze do Lost Bay za Scythem.

17. Finální bitva (hlavní úkol)

Jste převezení do Lost bay, v prvních částech si po cestě posbírejte věci, prozkoumávejte zákoutí, neboť zde se docela obohatíte. Po cestě narazíte na ledového trola, no je stejně nebezpečný jako kamenný. Překonejte několik oblasti a dojdete do Snowspire Village. Tam se setkáte s Scythem a dostanete další informace.

The Oracle of Snowspire

Oracle nepromluví, dokud nedoneste všechny 4 tabulky s runy. Dejte se do Northern Foothills a vstupte do Necropolis. Uvnitř je hromada hrobů, takže se docela napakujete, při sběru tabulek samozřejmě narazíte i na prokleté, které se vám odmění hordou Summonerů. V Necropoli najdete také démonickou bránu, když ji dáte všechny své stříbrné klíče, tak vás pustí k meči. Jinak váš primární úkol je sesbírat ty tabulky.

Vraťte se s tabulkami k Oracle a Scythem a dozvíte se další podrobnosti ohledně toho, že Jack není úplně mrtvý a že opět oklamal smrt.

The Souls of Heroes

Dejte se do Archone Shrine, kde na vás čeká Briar Rose. K úplnému zničení Jacka je nutné se dostat do jeho světa a zabít ho tam. K otevření portálu jsou nutné duše hrdinů.

 1. duše vítěze arény. Těmi jste vy a Thunder. Vydejte se do Arény a tam na vás čeká Thunder, buď ho zabijete (zlá strana), nebo vstupte do arény, kde porazte ducha, čímž získáte první duši.
 2. duše bojovnice - buď zabijete Briar Rose, nebo se dejte do Memorial Garden, kde zabijte duchy. Pak budete moct získat duši vaši matky.
 3. duše hrdiny - zajděte do guildy a tam buď zabijete Guildmastera, nebo získejte duši Nostra. Pro Nostra se vydejte do Circle of Death, kde mlaťte na jeho spolubojovníky aby se stal zranitelným a pak jeho samotného.

Zpět k Archone Shrine a po vložení všech 3 duší se brána do pekel otevře. Vstupte tam.

The Final Battle

Uvnitř dojděte na konci k Jackovi, který je vtělen do draka. Není to těžké ho zabít. Vždy přistane, připraví si hlavu abyste to do něho mohli mlátit, pak poletuje a tak to opakuje, dokud ho nezabijete. Pak na konci máte opět dilema, buď nasadit si Jackovu masku, nebo hodit do pekelné lávy.

Dodatek

A) Démonické brány

Vnávodu jsem moc nepopisoval, jak otevírat démonické brány. Je to proto, neboť by to bylo zbytečně nepřehledné, proto jsem si vyhradil toto místo, kde popíší jak je otevřít.

1. Heroes Guild

Požadavek k otevření: rozsvítit lampu
Předměty: Elixir of Life, tetování a knihy

2. Greatwood Gorge

Požadavek: musíte ukázat, že jste zlí. Tak buď před bránou zabijete nevinné, sežerete aspoň 10 kuřat nebo stačí být předtím temní, aby bylo vidět parohy.
Předměty: Wellow's Pickhammer

Wellow's Pickhammer
Poškození: 120
Nainstalované vylepšení: 2x Piercing

3. Greatwood Caves

Požadavek: musíte způsobit na těch Hobbech aspoň +14 Combat Multiplier. To lze dosáhnout za pomocí kouzla zpomalení času. Takže mějte aspoň toto kouzlo na 2. úrovni a kousek od brány je jeskyně sHobbes, uvnitř ve zpomaleném čase jich pobijte co nejvíce, tak abyste vjeskyni měli aspoň +20 Combat Multiplier, až vyjdete ven, tak přijdete o polovinu, ale venku na vás čeká další horda Hobbes a ty opět ve zpomaleném čas pobijte do +14 Combat Multiplier. Brána se pak otevře.
Předmět: The Cutlass Bluetane

The Cutlass Bluetane
Poškození: 165
Nainstalované vylepšení: Lightning

4. Darkwood Marshes

Požadavek: promluvte si sbránou a pokud souhlasíte, tak na vás pošle Hobbes. Ty porazte a budete puštění dovnitř.
Předmět: Will Dark Armor

5. Barrow Fields

Požadavek: pro vystup musíte být tlustí. Doplňte si život na maximum a snězte tak 30 kousků masa a pak vás pustí dovnitř.
Předmět: Will Master's Elixir

6. Witchwood Stones

Požadavek: tato brána je součástí hlavního úkolu. Máte mlátit na kamenné sloupy v pořadí H-I-T-S.
Předmět: Najdete tam Archeologa, dále Health Augmentation, Chainmail Leggings, Resurrection Phial a další.

7. Knothole Glade

Požadavek: sežeňte si silný luk a střelte pořádně do brány. Pokud je rána silná, pak budete vpuštění dovnitř.
Předmět: Elixir of Life

8. Grey House

Požadavek: kotevření brány, je nutné se oženit se sLady Grey.
Předmět: Ronok the Axe, není to extra zbraň, takže je docela zbytečné se ženit sGrey.

Ronok the Axe
Poškození: 165
Nainstalované vylepšení: Sharpening, Silver

9. Rose Cottage

Požadavek: musíte bráně dát růži nebo čokoládu.
Předmět: Will Bright Armor

10. Abandoned Road

Požadavek: nejdříve vstupte vbrnění Bright Plate Mail, pak Will Dark Armor a Bandit Armor.
Předmět: Dollmaster's Mace

Dollmaster's Mace
Poškození: 135
Nainstalované vylepšení: Mana

11. Lychfield Graveyard

Požadavek: stačí sesbírat Nostrovo brnění. Brána je součástí hlavního úkolu.

12. Headsman's Hill

Požadavek: během námluv sLady Grey, kde se utkáte sThunderem spadnete dolů a jediná možnost dostat se zpátky je porazit Thundera a pak brána se otevře.

13. The Darkwood Bordello

Požadavek: musíte mít 10x sex. Kousek odtud máte nevěstinec, takže to nebude problém.
Předmět: Pimp hat

14. Lookout Point

Tato brána je součástí hlavního úkolu a otevře se vám po prvním zabití Jacka.

15. Necropolis

Požadavek: dejte bráně všechny stříbrné klíče.
Předmět: The Bereaver.

The Bereaver
Poškození: 285
Nainstalované vylepšení: Flame

B) Stříbrné klíče

Stříbrné klíče slouží kotevírání stříbrných truhel. Každá stříbrná truhla požaduje určité množství klíčů ke odemčení. Ve hře můžete najít maximálně 30 klíčů.

1. Guild Woods

Vezměte si rybářský prut a vylovte ho z jezírka.

3. Orchard Farm

Opět rybářským prutem vylovte.

5. Bowerstone South

Ve druhém patře v obchodě s oblečením.

7. Darkwood Lake

Najděte tento sloup a střelte lukem do díry.

9. Oakvale (Memorial Garden)

Pod sochou.

11. Rose Cottage

Uprostřed růžového kruhu.

13. Grey House

Vylovte klíč z jezírka.

15. Witchwood Stones

Kousek od démonické brány ve vodě.

17. Windmill Hill

Na zahrádce v květinovém kruhu.

19. Lychfield Graveyard

V jižní části hřbitova.

21. Lychfield Graveyard

U jezírka na hřbitově.

23. Headsman's Hill

Během plnění úkolu Mayor´s Invitation.

25. Hook Coast

Skříňka v majáku.

27. Oakvale

Druhé vítězství v kopání slepic.

29. The Lost Bay

Kousek od opuštěného domu je hřbitov.

 Lookout Point

Přesekejte trnitý porost.

4. Fisher Creek

Opět ve vodě.

6. Greatwood Lake

Hned u vstupu na kopci.

8. Ancient Cullis Gate

Na mostě vylovte klíč zvody.

10. Twinblade's Camp

V jižní části mapy se sudy a truhlou.

12. Hobbe Cave (Focus Chamber)

V houbovém kruhu vykopete klíč.

14. Knothole Glade

Ve vesničce Knote Glade poblíž domku.

16. Witchwood Lake

U sochy harpie, stačí vykopat.

18. Windmill Hill

Za mlýnem u květinového kruhu.

20. Lychfield Graveyard

Otevřete sarkofág.

22. Cliffside Path

Vykopejte klíč u hroubového kruhu.

24. Bowerstone Manor

V ložnici domku starostky.

26. Fisher Creek

Druhé vítězství v rybaření.

28. Bowerstone South

Donesení 25 knih učiteli.

30. Necropolis

Vylovení z jezírka v jižní části Necropole.

C) Stříbrné truhly

Stříbrné truhly obsahuji velmi cenné materiály a kvůli nim rozhodně stojí sbírat klíče.

1. Heroes' Guild

Klíče: 20
Předmět: The Murren Greathammer

The Murren Greathammer
Poškození: 270
Nainstalované vylepšení: Experience, Piercing

2. Greatwood Lake

Klíče: 5
Předmět: Elixir of Life

3. Hobbe Cave (Cave Larder)

Klíče: 5
Předmět: Will Master's Elixir

4. Darkwood Lake

Klíče: 15
Předmět: Arken's Crossbow

Arken's Crossbow
Poškození: 220
Nainstalované vylepšení: Flame, Piercing, Silver

5. Grey House

Klíče: 10
Předmět: Sharpening Augmentation

6. Witchwood Stones

Klíče: 15
Předmět: Health Augmentation7. Headsman's Hill (Cave)

Klíče: 15
Předmět: Mana Augmentation

8. Bowerstone Manor

Klíče: 15
Předmět: Katana Hiryu

Katana Hiryu
Poškození: 215
Nainstalované vylepšení: Flame, Sharpening

9. Circle of the Dead

Klíče: 10
Předmět: Piercing Augmentation

10. Hook Coast

Klíče: 15
Předmět: The Murren Greataxe

The Murren Greataxe
Poškození: 240
Nainstalované vylepšení: Piercing

11. The Lost Bay

Klíče: 30
Předmět: The Avenger a drahokamy

The Avenger
Poškození: 180
Nainstalované vylepšení: Flame, Lightning

12. Necropolis

Klíče: 25
Předmět: kompletní sadu brnění Archon's armor

D) Rozsáhlé questy

1. Hidden Booty Hunt

Úkol se spustí po tom, co získáte první Treasure Clue.

Kde se nacházejí:

 1. odměna za splnění questu Bounty Hunt
 2. splnění Lost Trade Quest
 3. dokončení Assassin Attack od jednoho ze zabijáků
 4. 2x překonání rekordu vlučištnické soutěži
 5. vtruhle u Orchard Farm
 6. vtruhle ve Wind Mill Hill

Až získáte všech 6 papírků popisující pozici hledaného pokladu. Tak se vydejte do Orchard Farm. Poklad se nachází mezi budovou a hromadu slámy. Indikátor lopaty se neobjeví, takže musíte manuálně aktivovat. Najdete tam Frying pan.

Frying Pan
Poškození: 100
Volné sloty: 4
Nainstalované vylepšení: 0

Je to bojová pánev se 4-mi volnými sloty pro vylepšení. Pokud pánev vykopete dřív než najdete všech 6 indicií, tak sice pánev také naleznete, ale nebude tak silná.

2. Collect the Hero Dolls

Po získání jedné ze 7 panenek se spustí úkol. Vzhledem ktomu, že první panenku můžete velmi snadno získat vhospodě od chlápka co hraje pexeso, tak většinou tam se to spustí.

 • Briar Rose Hero Doll: vhospodě v Bowerstone South, stačí vyhrát pexeso po 24.7 sekund.
 • Whisper Hero Doll: vhospodě vOakvale, stačí získat 11 skóre.
 • Twinblade Hero Doll: ve Twinblade´s Camp, vyhrajte pod 22.5 sekund.
 • Scarlet Robe Hero Doll: vKnote Glade vyhrajte hru pod 24.8 sekund.
 • Thunder Hero Doll: na prodej vAréně a vBowerStone North.
 • Maze Hero Doll: vHook Coast vhospodě vyhrajte 32 bodů.
 • Scythe Hero Doll: vhospodě Snowspire Village, získejte 9 bodů.

Panenky odneste učiteli vBower Stone South a dostanete na oplátku Jack Hero Doll. Plnění tohohle questu nic nezískáte.

3. Book Collection

VBowerStone South u místního učitele dostanete úkol. Donést co nejvíce knih. Celkově je ve hře je něco přes 30 knih, ke splnění úkolu doneste 25 knih pro získání stříbrného klíče. On totiž některé knihy učitel nepřijme, například knihu Book Spell, což okomentuje tím, že je to kniha pro kouzelnickou školu.

 • A Hero Journey I - Fisher Creek
 • A Hero Journey II - Rose Cottage - vdomě po splnění questu Hobbe Cave.
 • A Hero Journey III - Oakvale - vjednom zbaráků.
 • A History of the Guild - Guilda, Mazeová pracovna.
 • A Love Story - Guildě hrdinů nebo vdémonické bráně ve Witchwood Stones.
 • Arban´s Thaumaturgica - Gilda hrdinů, Mazeová pracovna.
 • Book of Spells - Guildě hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book I - Guilda hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book II - Guilda hrdinů.
 • Creatures of Albion, Book III - Guilda hrdinů.
 • Creatures of the North - Northern Foothills, u mrtvoly po cestě.
 • Dusty Notebook - Grey House.
 • Eyes of a Killer - Bower Stone South, vjednom zdomečků.
 • Jack of Blades - Gilda hrdinů, Mazeova pracovna.
 • Making Friends - Gilda hrdinů, za démonickou bránou.
 • The Arena - Gilda hrdinů.
 • The Balverine Slayer - Knote Glade vjednom domě.
 • The Bloodline - od náčelníka Knote Glade po splnění questu White Balverine.
 • The Dragons - Gilda hrdinů.
 • The Guild of Zeroes - Bowerstone South, vdomě.
 • The Hierarchy of Weapons - Gilda hrdinů.
 • The Northern Wastes - Gilda hrdinů.
 • The Oakvale Raid - Oakvale, vjednom zdomku.
 • The Old Kingdom - Gilda hrdinů.
 • The Other Land - Gilda hrdinů.
 • The Pale Balverine - Gilda hrdinů.
 • The Repenant Alchemist - Bower Stone South, obchod soblečením.
 • The Rotten Apple - Orchard Farm.
 • The Sock Method - Oakvale vjednom zdomků.
 • The Tailor´s Tragedy - Bower Stone North vjednom domě.
 • The Tale of Maxley - Gilda hrdinů.
 • The Tale of Twinblade - Gilda hrdinů.
 • The Trials of Aarkan - Oakvale vjednom zdomků.
 • The Trigamist - Bower Stone North vdomků.
 • The Ugly Guide - Oakvale vjednom zdomků.
 • Three Haikus by Miko the Bard - Gilda hrdinů.
 • Windbreaker Rule Book - Bower Stone South vjednom zdomků.
 • You Are Not a Bad Person - Bower Stone South vjednom zdomků.